Need noored moedisainerid võtavad osa PÖFF: Black Catwalkist

Karola Kaugema, Karl-Christoph Rebane

Foto: Helen Marts, erakogu

27. novembril esitleb PÖFF uuenenud moesündmust Black Catwalk, kus enda loodud kostüümikunsti asuvad esitlema 9 noort eesti moeloojat. Kõik moeetendusel esitletavad komplektid on loodud spetsiaalselt eesoleva moesündmuse tarbeks ning on inspireeritud kunstnike lemmikfilmidest. 

Oma värskemat loomingut asuvad moesündmusel PÖFF: Black Catwalk esitlema Anne Liis Puhk, disainiduo Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar, Karl-Christoph Rebane, Karola Kaugema, Kirke Talu, Kätlin Haak, Liina Liesment ning Reila Saarmäe. Järgnevalt tutvustamegi iga disainerit eraldi, et anda aimdust, mida moespektaaklil oodata on.

Anne Liis Puhk on lõpetanud Tallinna Tööstushariduskeskuse rätsepatöö ja stilisti eriala ning hetkel tudeerib Eesti Kunstiakadeemia moedisaini erialal. Praegu II kursusel õppiv noor moekunstnik on varasemalt loonud kaks kollektsiooni. PÖFF: Black Catwalkil esitletavaid kostüüme kirjeldab Puhk kui midagi utoopilist ja avangardlikku: „Mulle meeldib huumor, ekstravagantsus ja kommertslikkus ühes. Arvan, et Black Catwalk on enda tõelise loomingulise pale näitamiseks ja millegi unikaalse loomiseks ideaalne koht.”

Disainiduo Britta-Liisa Brutus ja Arle Kivisaar ehk WE ARE ABRA tuleb ühise projektiga esimest korda avalikkuse ette just nimelt PÖFF: Black Catwalkil. Mõlemad moeloojad on varasemalt olnud seotud EKA korraldatava ERKI Moeshow’ga, kus Brutus on lavale saatnud oma loomingu ning Kivisaar olnud seotud korraldusliku poolega. Sellelt, mida oodata Black Catwalkil, kunstnikud saladuskatet liigselt ei tõsta: „WE ARE ABRA on värske veri, juhuslik sümbioos ja kaos!”

Karl-Christoph Rebane, brändina Christoph, on EKA moedisaini II kursuse tudeng, kes varasemalt tegelenud nii foto-, filmi- kui ka üldise eksperimentaalkunsti ja luulega. PÖFF: Black Catwalkil esitleb Rebane sooneutraalseid kostüüme, milles on leidnud tasakaalu kunstilisuse ja kantavuse vahel. „Minu looming ei ole midagi, millega mugavalt halli massi sulanduda. Endas tuleb leida julgust ja enesekindlust, et rõivad väärikalt välja kanda,” lisab Rebane.

Karola Kaugema on aga maalikunstnik, kes lisaks tegelenud performance’i, installatsiooni- ning moekunstiga. Varasemalt noore kultuuritegija aunimetuse pälvinud Kaugema on tunnustust teeninud mitmetes erialastes tegemistes, muuhulgas ka rahvusvahelisel kaasaegse kunsti biennaalil Eksperimenta. Oma loomingus kajastab noor kunstnik peamiselt inimõiguste, seksuaalsuse ja isiklike kogemustega seotud teemasid. 

EKA nahadisaini vilistlane Kirke Talu alustas moekollektsioonide loomist juba pea 9 aastat tagasi. Otsus valida erialaks moekunsti asemel hoopis nahakunst, tulenes soovist tutvuda uue materjaliga ning liita omavahel nii rõiva- kui ka aksessuaaridisaini vaatepunktid. Black Catwalkil saadab Talu lavale komplektid, millega soovib hägustada piire tehisintellekti ja inimese vahel. „Kollektsioon lööb laval sümbioosi omavahel stiliseeritud futuristlike ja funktsionaalsete rõivaste ning nahkdetailide vahel,” lisab moekunstnik.

Kätlin Haak on disainer, kes varasemalt pälvinud mitmeid erialaseid auhindu ning riietanud hulgaliselt Eesti artiste ja näitlejaid. Noore moelooja rõivakunstis mängivad olulist rolli tikandid, mis valminud koostöös tema emaga, kellega üheskoos on asutud arendama brändi HAAK. „Black Catwalki laval saab näha midagi mängulist, kuid kantavat, ning kindlasti ei jää puudu tikanditest ja kostüümidraamast!”

Otsides uusi väljakutseid, alustas Liina Liesment 2015. aastal õpinguid TTHK-s rätsepatöö ja stilisti erialal. Möödunud aasta kevadel lõi Liesment esimese kollektsiooni ning on nüüd alustanud oma brändi väljatöötamisega. „Black Catwalkil esitlusele tulev kollektsioon asetseb maitsekuse ja maitsetuse piirimail,” kirjeldab moelooja, lisades, et fookuses saab olema femme fatale ning aimata võib ka 90ndate moevoolude mõjutusi.

EKA moedisaini lõpetanud Reila Saarmäe omandab hetkel magistrikraadi TTÜ disaini ja tehnoloogia tuleviku erialal, tegeledes ühtlasi ka oma brändi loomisega. Saarmäe, kes esitles tänavu ERKI Moeshow’l esimest autorikollektsiooni, kirjeldab end kui out-of-the-box moedisainerit, kelle loomingut iseloomustab eelkõige naiselik käekiri, huvitavad vormilahendused, detailsus ja alternatiivne materjalikasutus. Kõike seda lubab disainer ka Black Catwalkil näidata.

Filmi- ja rõivakunsti üheks põimiv moesündmus PÖFF: Black Catwalk toimub 27. novembril klubis HALL. Piiratud kogus pileteid hinnaga 15 € on saadaval eelmüügis Piletilevis. Rohkem informatsiooni PÖFF: Black Catwalki kohta leiab sündmuse Facebooki-lehelt. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid