Narva moebränd FORMÉS vallutab Eesti asemel Euroopat

Narva moebränd FORMÉS vallutab Eesti asemel Euroopat

Foto: Lukasz Pukowiec

22. mail avaldas populaarne Ameerika-Briti moeajakiri DOCUMENT elektroonilises väljaandes artikli uuest Eesti moebrändist, mis kannab nime FORMÉS. Tuli välja, et tegemist on Creative Narva arendusprogrammi vilistlasega, kes pälvis sellise tähelepanu tänu oma debüütkollektsioonile „I am Real”.

Kõik sai alguse sellest, et FORMÉS esitles oma debüütkollektsiooni tänavusel Narva Loomeinkubaatori OBJEKT ja Tallinna Loomeinkubaatori koostöös korraldatud Creative Narva programmi finaaletendusel, kus selle märkis ära ka moeajakirja DOCUMENT kohalolnud toimetaja Alice Lefons. Tema kutsuski FORMÉSi intervjuule ja fotosessioonile Londonisse. 

„Loomulikult on sellise auväärse moeväljaande nagu DOCUMENT ja ka isiklikult Alice Lefonsi tähelepanu meile suureks auks. Töö käigus märkis Alice, et moekollektsiooni idee – inimeste enesemääramise teekond nõukogude pärandiga piirialadel – on 2019. aasta maailma moeideede seas uudne ja seega asjakohane,” kommenteeris FORMÉSi tegevjuht Maria Ossipovski. 

Fotosessiooni korraldas ja kujundas Alice Lefons ise. Lisaks oli kaasatud väga teenekas meeskond: Vogue Ukrainale pildistav fotograaf Lukasz Pukovich, stilist Anna Cofone, kes töötab selliste nimedega nagu Lana Del Rey, Bella Hadid, Sasha Pivovarova ja Cindy Crawford. Näiteks on Anna Cofone olnud Met Gala 2019 Versace loomingut kandnud Dua Lipa soengu autor. Meigikunstnik oli Linda Andersson, kes on ajakirjade Off Black ja Unpolished toimetaja. Modellina astus üles Lorna Foran, kelle portfoolios on tööd Vogue Méxicole ja Vogue Italiale. 

Portailil avanes erakordne võimalus avaldada DOCUMENTi artikli jaoks jäädvustatud fotod ka meie keskkonnas. Ning teeme seda uhkusega ja elame väga FORMÉSi edasistele tegemistele kaasa!

Ajakirja DOCUMENT täispikka artiklit saab lugeda siit.

FORMÉSi tegemistel saab silma peal hoida brändi Instagrami-lehel.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid