Mustridisain kui omamoodi kunstiliik

Foto: Krista Leesi

5. veebruarini on HOP galeriis avatud tekstiilikunstnik Krista Leesi isikunäitus “HERRINGBONE by Krista Leesi“. Tegemist on installatiivse näitusega, mille keskmes on mustridisain kui omamoodi kunstiliik.

Näituse inspiratsiooniallikaks on traditsioonilise kangatüübi herringbone (eestikeelne vaste kalasaba) kujundusprintsiip kui ka selle ingliskeelne nimi (herring tõlkes heeringas). Klassikaline kalasaba kangas on nurktoimne villane kootud kangas iseloomuliku sakilise mustriga, mis sarnaneb kala skeletile. Enamasti kasutatakse sellist kangast ülikonna või mantli õmblemiseks. Näitusel eksponeeritav herrigbone versioon on fotorealistlik kangas, kus optilist efekti tekitav sakiline muster moodustub otseselt heeringatest (Clupea harengus). Parvekalale kohaselt masside kujundujumisest tekkiv muster kandub nii ülikonnale, mantlile kui ka mitmetele muudele rõivaesemetele ning erinevatele kangamaterjalidele, aga ka aksessuaaridele.

Krista Leesi on tekstiilikunstnik, disainer ja Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna õppejõud. 1993. aastal Eesti Kunstiakadeemia lõpetanud kunstnik on osalenud arvukatel grupi- ja ühisnäitustel nii Eestis kui ka välisriikides. Leesi on samaaegselt tegelenud nii teravmeelse unikaalloomingu kui ka praktiliste väikeseeriatega. Ta on võitnud mitmeid erialaseid konkursse ning teda on tunnustatud erinevate preemiatega.

Sarnased artiklid

Kommentaarid