Mood kui kõikehaarav fenomen NU Performance festivalil

Foto: LAIVI

28. oktoobrini toimub Tallinnas etenduskunstide festival NU Performance Festival 2018: “Objekt ja kollektiiv / Object with Audience”, mille keskmes on objektse kunsti ajaliin ning performatiivsed võimalused, mis mõtestavad ümber publiku individuaalset ja kollektiivset kogemust.

Tihedast festivali ajakavast noppisime välja ühe etenduse, mis peaks just moehuvilisest publikut kõnetama. Nimelt leiab käesoleva nädala laupäeval, 27. oktoobril ARSi Projektiruumis aset moebrändi LAIVI performatiivne moeetendus “Mystifying Mundane”. Etendus esitab ja lubab analüüsida moe kui kõikehaarava fenomeni erinevaid tahke. Lähtepunktiks on moe immateriaalse tahu, ruumi täitva atmosfääri kujundamine, kasutades moekunsti ainelisi vahendeid: rõivaid ja materjale. Materiaalsus on esteetiline ja pindmine ning vorm ja tekstuur on allutatud pidevale muutuseihale. Moe immateriaalne olemus ilmneb väljaspool objekte. Lavastatud situatsioon on uurimus valitud objektide mõjust ümbritsevale õhkkonnale.  

LAIVI brändi asutaja Laivi Suuräli on omandanud bakalureusekraadi Eesti Kunstiakadeemia moeosakonnas ja magistrikraadi moedisaini erialal Aalto Ülikoolis Helsingis. Ta on täiendanud end Londonis, Kopenhaagenis ja Barcelonas. Ta on osalenud mitmetel kaasaegse kunsti grupinäitustel ning viimasel kahel aastal eksponeerinud 4 isikunäitust (sh. „Unista Edasi/Liiga Hea” Tartu Kunstimuuseumis ja „Maine igatsus: leida ja kaotada” kahasse Mihkel Maripuuga Hobusepea galeriis). „Mystifying Mundane” jätkab performatiivsete moeinstallatsioonide seeriat, mille kaks esimest installatsiooni kandsid nime, „Long Live Trashed Bodies” ja „When I Was a Girl & Life Was Yet Ahead”.

NU Performance Festival 2018 kohta uuri lisa saal.ee/et/festival/nup.

Sarnased artiklid

Kommentaarid