Montoni kevadsuvises kollektsioonis kohtuvad Island ja Kuuba

Montoni kevadsuvises kollektsioonis kohtuvad Island ja Kuuba

Foto: Monton

Eesti moebrändi Monton tänavune kevadsuvine kollektsioon on inspireeritud kahest pealtnäha vastandlikust saareriigist Islandist ja Kuubast.

Kodumaine Monton soovib julgustada inimesi end julgemalt väljendama. Seetõttu sünnib Montoni kollektsioon kahe juhusliku pooluse kokkupuutepunktis, seal, kus nendevahelisest dialoogist tekib midagi sootuks uut, mõneti ootamatut, aga ka andekat ja huvitavat. Näiteks kohtuvad Montoni kevad/suvi 2017 kollektsioonis kaks väikest saareriiki, mis on iseloomult vastandlikud – troopiline ja emotsionaalne Kuuba ning karge ja puhas Island. Erinevate pooluste ühtesulamist näeme ka mujal, näiteks kohtuvad Montoni kollektsioonis maailmamoe trendid ja andekate Montoni disainerite kiiksuga tõlgendused, põhjamaine puudutus ja idapoolne slaavi särts.

Kollektsiooni Islandist inspireeritud osas peitub vihjeid selle imelise saareriigi loodusele. Nii on esindatud Islandi rahvuslind lunn ja mänguline kala Tobias, aga ka karged, puhtad loodusvärvid, mis muudavad kollektsiooni modernseks ja skandinaavialikuks.

Modernselt romantiline osa kollektsioonist vihjab selgelt Kuubale ja räägib ajaloolise loo minevikust tänapäevani. Lillemustrid, mis on mõjutatud Kuuba rahvuslillest preerialaternast ehk mariposa’st, loovad hämmastavaid kooslusi romantiliste volangidega. Kuubast inspireeritud kollektsioonis peituvad samuti vihjed saareriigi loodusele, mille märksõnadeks on troopilised värvid, lopsakad vormid ning palmimaastikud.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid