Moekuulutaja toob lavale uudse etnomoe

Foto: Sandra Palm

12. oktoobril Tartu Kaubamaja keskuses toimuv Moekuulutaja üritus võngub sel korral etnorütmides: andekate noordisainerite moeetendusel esitletakse Eesti etnoteemalisi kollektsioone ning muusikalisi elamusi pakub armastatud Curly Strings.

Stilist Mariliis Niine poolt kokku pandud erietendusega jõuab lavale Eesti Kunstiakadeemia moetudengite Hannes Rüütli, Kristiina Jeromansi, Susanna Kõgeli, Karin Kreeki, Kertu Kivisiku ja Cärol Oti omanäoline looming. “Näha võib enneolematut värvide, tekstuuride, uudsete materjalide ja vormide mängu,” lubab Niine. “Esitletavad kollektsioonid on inspireeritud etnograafilistest mustritest, eriliste materjalide kasutusest, vanaaegsetest käsitöövõtetest ja nende endi perekondade varasalvedest pärinevatest isiklikest lugudest.”

Stilisti kinnitusel saab moeetendusel näha nii meestele kui ka naistele loodud rõivaid, milles leidub nii käsitsi kootud kudumeid kui ka kangastelgedel valminud materjale. “Üks uuenduslikumaid tehnikaid on Kristiina Jeromansi loomingus kasutatud 3D tikand,” avaldab Niine. “See on loodud 3D printeriga ning kaunistab nii rõivaid kui esineb ka ehete kujul.” 

Moekuulutaja põnevasse päevakavva kuuluvad ka mitmed teised moeetendused laste-, naiste- ja meestemoest, mille on kokku pannud stilistid Karis Kuusk, Britta Laumets-Merila ja Katrin Aasmaa. Lisaks saab nautida paljude lemmiku Curly Stringsi etteasteid, kellega koos astuvad lavale ka Laulupesa laululapsed. 

Muide, keskuse 3. korrusel avatakse Moekuulutaja päeval ka Eesti Kunstiakadeemia moetudengite fotonäitus “Eesti oma sinine”, mis põhineb Eesti rahvarõivaste traditsioonilistel motiividel, tõlgendades loojate nägemust eestlusest, Eesti moekultuuri arengust ja seostest loodusega.

Vaata lisainfot www.tartukaubamaja.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid