Minimaalne värv. Maksimaalne vorm.

Foto: Riina Varol

“HULL HALL” on Eesti Kunstiakadeemia eksperimentaalvormide seeria, kus tänavu põimuvad omavahel halli värvi kahvatu loomus ja enneolematutesse rakurssidesse püüdlevad vormimängud. Näituse ühe põhikomponendi, värvi, näiline minimaalsus laseb materjalil avaneda täiesti uues valguses – luues kaasahaarava diversiooni argipäevale ja nakatades oma strukturaalsete pöörasustega. 

Liisi Eesmaa ja Piret Pupparti eestvedamisel läbi viidud kursus provotseeris tänavusi tudengeid oma toormaterjaliga. Kõik vormid on valminud pehmemööbli täiteks mõeldud ruudukujulistest tekstiilplaatidest, mis äratati prügimäele mineku asemel uuele elule. Tegu on ühe keerulisema materjaliga vormieksperimentide seeria ajaloos, mis jooksutas kokku ajude kõvakettaid ning kohmetas osavamaidki käepaare, sest materjal ei allunud hästi moeloojate põhilistele töövõtetele – lõikamisele ja õmblemisele. Seetõttu tuli leiutada pidevalt uusi meetodeid, kuidas luua midagi millestki, mis ei olegi kangas. 

Näiliselt ilmetust ning kangekaelsest materjalist kasvas siiski ühel hetkel välja imetabaste karakterite maailm, kus unenäoline lind teeb 60 tiivaripsutust, emapuu “juured” on endasse kogunud 35 meetrit materjali, nunnarüü peakate võtab enda kanda 8 kg koorma ja helidega täidetud mullilised pinnad haaravad kaasa oma uinutava teraapilisusega. Iga olend selles maailmas jutustab vaatlejale oma loo, lennutab kõrgele ja hullutab kas suurema või väiksema halli doosiga.

Näituse fotode ees vastutas Riina Varol, meigi ja soengu eest Nele Pandis. Oma töödega on näitusel väljas: Mari Lemet, Lisette Sivard, Olivia Soans, Agathe Peri, Siim Oja, Kristel Jänes, Anna Karakjan, Eneken Johanson, Emilia Obidina, Kätlin Kummel, Valérie Rust (CHE), Clémence Theil (FRA), Alejandra Vega López (MEX).

Eesti Kunstiakadeemia tudengite näitus “HULL HALL” on täies mahus avatud Viru Keskuse aatriumis 12.02.-23.02 ning jääb peale seda fotodena üles veel mitmeks nädalaks.

Näituse toimumist toetavad Viru Keskus, Eesti Kunstiakadeemia, AL Model Management ning Nordic Face Casting.

Sarnased artiklid

Kommentaarid