“MIMIKRI” ArtDepoo galeriis kompab kohastumise piire

Foto: Katariina Kriipsalu näitusetöö.

12. juunil avatakse ArtDepoo galeriis Eesti Kunstiakadeemia ehte- ja sepakunsti eriala 2. kursuse tudengite grupinäitus “Mimikri”, mis tegeleb eristumise ja sarnanemise küsimustega. Näitus jääb avatuks 22. juunini.

Kui meil on vaja kohaneda uue keskkonna, sõpruskonna või sotsiaalse olukorraga, siis tähendab see vältimatult ka meie olemuse muutumist, isegi kui vaid detailides. Kust jooksevad piirid vajaliku kohanemise ning oma senise mina kaotamise vahel? Mitmed loomad kasutavad matkimist edukalt ellujäämiseks ning sarnanemine on kesksel kohal ka pea kõigis inimkooslustes. Lõpuks poleks ükski iidol pooljumala staatuses, kui poleks neid, kes sooviksid temaga sarnaneda.

Ehte- ja sepakunsti tudengid mõtestavad näitusel “Mimikri” enda nägemusi kohanemisest ja võõrandumisest, sarnanemisest ja eristumisest. Mitmekülgselt lahendatud tööd pakuvad käsitlusi nii sügavalt isiklikest kui üldinimlikest vaatepunktidest. Vaatluse all on tehiskeskkonna mõju inimkehale, isikliku taaga ja inimlike hirmude küsimused, aga ka loodusliku vääramatuse temaatika.

ArtDepoo galeriis aset leidval näitusel osalevad Anete Meresaar, Hede Kalev, Joonatan Mäggi, Katariina Kriipsalu, Klara Taberland, Kristiina Tang, Kristjan Tammjärv, Madis Mattus, Tatjana Kutsõk, Oscar Nahan ja Valdek Laur.

ArtDepoo galerii asub Tallinnas, aadressil Jahu 12.

Sarnased artiklid

Kommentaarid