Mida teada, kui oled otsustanud üle minna looduslikule šampoonile?

Foto: vogue com

Ajal, mil meid hirmutatakse üha enam juttudega ilutoodetes sisalduvatest kemikaalidest (ja tihtipeale tehakse seda ka õigustatult), ei ole imestada, et paljud eelistavad looduslikumaid ilutooteid.

Reeglina saab see looduslik teekond alguse näohooldustoodetest, kuid ehk peaks see kõik alguse saama hoopis peast? Ja seda sõna otseses mõttes. Kuna kodumaine ilubränd Sõsar tuli just välja esimese loodusliku meešampooni ja -palsamiga, siis palusime Sõsara asutajal Piret Laasikul jagada Portaili lugejatele nõuandeid, kuidas loodusliku juuksehooldusega parimat tulemust saavutada. Piret, sõna on sinul!

Selleks, et juustepesu tulemus saaks parim, alustame põhitõdedest. Näiteks sellest, et šampooniga tuleb pesta ainult juuksejuuri ja peanahka. Miks? Sest juukseotsad vajavad rohkem niiskust ja neid pesuainega liialt puhastades muudame otsad kuivaks ja juus muutub hapraks. Pesemisel soovitan kasutada sooja vett, sest soe vesi avab peanahal poorid ja aitab eemaldada liigse rasu.

Loodusliku šampooni eripärana võid märgata, et peas tekib vähem vahtu kui tavaliselt. Sellega on kõik hästi. Kui oled esimest korda juuksejuured ja peanaha õrnalt läbi pesnud võid minna teisele ringile. Teisel korral vahutab šampoon kindlasti väga hästi.

Kasuta kindlasti (ideaalis sama sarja) palsamit. Palsami kasutamine aitab vältida juukseotste lõhenemist ja muudab juuksed hästi kammitavaks. Kanna palsamit ainult juukseotstele, mitte peanahale ega juuksejuurele!

Lase palsamil mõjuda ja loputa juuksed külma või jaheda veega, et sulgeda poorid peanahal ja siduda niiskus juukseotstes.

Kui asud looduslikku šampooni ja palsamit kasutama esimest korda, siis anna neile parima tulemuse saavutamiseks paar pesu aega. Peale esimest pesu ei pruugi tulemus olla see, millega oled harjunud, sest kontrast eelmiste vahenditega võib olla suur.

Ja miks mitte järgmine kord vahetada harjumuspärast pesujärjekorda! Jah, tee juuksed märjaks (pigista liigne vesi juustest välja) ja kanna alustuseks juukseotstele vaarikasuurune kogus rammusat palsamit. Lase mõjuda 3–5 minutit. Loputa palsam juuste otstelt maha ning kasuta šampooni. Muide, see on „uusim trend” juuksehoolduses, mida teadjamad kasutasid juba muidugi kümme aastat tagasi! Miks see hea on? Sest sel moel toidame ja kaitseme hapraid juukseotsi juba enne sügavpuhastava šampooni kasutamist.

Ning lõpetuseks, kui oled leidnud endale šampooni, mis töötab ja sobib sulle, jää sellele mõneks ajaks truuks, sest nii saad kogeda selle kasulikkust maksimaalselt!

Sarnased artiklid

Kommentaarid