MET gala ja H&M: intervjuu H&Mi loovnõustaja Ann-Sofie Johanssoniga

MET gala ja H&M: intervjuu H&Mi loovnõustaja Ann-Sofie Johanssoniga

Foto: H&M

Juba neljandat aastat osaleb ühel moemaailma olulisimal üritusel, Metropolitani kunstimuuseumi kostüümiinstituudi heategevusgalal, ka H&M. Sellelgi aastal kostitas H&M külalisi oma gala-laua taga ning loomulikult kandsid brändi külalised H&Mi poolt spetsiaalselt neile loodud rõivaid. Peole kutsutute seas olid näitlejannad Lili Reinhart, Kiersey Clemons ja Olivia Munn, modell Alek Wek ning moemõjutajad Jasmine Sanders ja Luka Sabbat. Usutlesime seoses glamuurse sündmusega H&Mi loovnõustajat Ann-Sofie Johanssoni.

Ann-Sofie, räägi meile, mis tunne oli disainida eritellimuskomplekte 2018. aasta gala tarbeks?

Nende komplektide disainimine on olnud meie jaoks tõeline au. Tegemist on ju moemaailma suurima õhtuga ja selle ürituse punane vaip on üks tuntuimatest maailmas. Rõivaste loomisprotsess võttis H&Mis kuid, sest kõik look’id loodi meie külalisi silmas pidades. Töö on raske, kuid see annab ka väga palju tagasi.

Kuidas inspireeris disainimeeskonda selle aasta teema “Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”?

Peale eelmise aasta avangardset Comme des Garçons’st innustatud näitust oli tõeliselt imeline mõelda teemale “Heavenly Bodies”, mis tekitas meis mõtteid rahulolust ja elegantsist. Meid innustasid eelkõige drapeeringud ja see, kuidas kanga abil saab luua siluette. Meie jaoks oli oluline, et iga komplekt jätaks modernse, värske ja hooletu mulje.

Kuidas sujus koostöö H&Mi külalistega?

Kuna tegemist on unikaalsete, tellimustööna valminud rõivastega, on iga ese disainitud ja valmistatud tulevast kandjat silmas pidades. Soovisime saada inspireeritud nii näitusest kui ka tabada look’ides oma külaliste iseloomu. Rääkisime oma külalistega, näitasime neile visandeid ja tegime mitmeid proove, et tagada rõivaste “punase vaiba väärilisus”.

Alek Wek, Lili Reinhart, Kiersey Clemons, Luka Sabbat, Olivia Munn ja Jasmine Sanders

Foto: H&M

Laskume nüüd detailidesse ja räägime eraldi look’idest. Alustame näiteks Lili Reinhartist.

Mulle meeldib Lili kleidi dramaatilisus. Metallketikestega kaetud korsett tuletab mulle meelde raudrüüd, aga samas on see ka kerge ja mänguline. Korsett hoiab koos hõbedasest lamee-organzast drapeeritud seelikut, mis on eesosas mini, ent kuhjub taga pikaks slepiks. Ilmselt ei ole vale kirjeldada seelikuosa kui hõbedast pilvekest.

Räägi meile Olivia Munni kleidist.

Olivia kandis väga julget kleiti, mis sobib hästi nii moodsalt meelestatud õhtusse nagu on seda Met gala. Kogu kleit on valmistatud kuldsest võrgust, mis voolab pika ja liibuvana mööda keha. Kleidil on ka üsna sügav dekoltee ja pikk küljelõhik, mida hoiavad koos kuldsed ihu paljastavad rõngad.

Kuidas kirjeldaksid Jasmine Sandersi look’i?

Selle kleidi keskmes on samuti drapeerimine – kuldne lamee-kangas voogab õlgadelt maha kitsa vöökoha ja volüümikalt laieneva pilvekujulise seelikuosa suunas. Kleit näeb välja väga hooletu, ent selle loomise tehnika oli tegelikult väga töömahukas. Eriti kuna meie eesmärgiks oli moderne, värske ja kerge kleit.

Mida oskad rääkida Alek Weki kleidist?

Mulle meeldivad ennekõike Aleki kleidi detailid. Inspireerusime keerukatest mosaiikidest ja lõime pika pärlite ja litritega kaetud slepi, mille toonimaailmas oli näha hõbedat ja kalliskivinüansse. Kontrasti tõi komplekti kokku tõmmatud vöökoht ning paksust punasest siidist kuldse voodriga seelikuosa.

Kuidas iseloomustaksid Kiersey Clemonsi kleiti?

Kiersey kleit oli üheaegselt nii elegantne kui hooletu. Valmistasime talle pärltikandiga kaetud kleidi, mis mõjus kui võrk. Kulla ja pärlitega üle tikitud võrgu all oli pehme organzaga kaetud krinoliin, mis aitas kleidil vormi hoida.

Ärme jäta Luke Sabbatit tähelepanuta, räägi meile tema komplektist ka veidi.

Meile meeldib Met gala punasel vaibal veidi piire katsetada. Oli äge, et Luke soostus kandma seda imeliselt detailidest tulvil rüüd, mida katsid käsitsi kinnitatud litrid. See kirev tikand andis talle punasel vaibal tõeliselt ägeda välimuse. Mantli kätised ja reväärid olid pigem klassikalised ja lõigatud mustast siidkangast.

Kas need komplektid jõuavad ka H&Mi kauplustesse?

Need eritellimusena valminud esemed loodi meie disainitiimi poolt septsiaalselt selleks maagiliseks Met gala õhtuks New Yorgis. Armastame H&Mis punast vaipa ja teadvustame kui tähtsaks on inimeste eludes saanud viimistletud välimus. Just selle pärast lõime ka kapselkollektsiooni punase vaiba väärilistest esemetest. Andsime sellele nime “The Gala Collection” ning see jõuab täna müügile nii New Yorgi 5. avenüü H&Mi kauplusesse kui ka e-poodi hm.com.

Vaata ka videost, kuidas käis H&Mi ettevalmistus selleks moemaailma oluliseimaks õhtuks:

Samuti kiika galeriist antud eksklusiivsete komplektide kavandeid!

SaveSave

SaveSave

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid