MEELDETULETUS: Legendaarne ERKI Moeshow toimub juba homme

Katrin Aasmaa kollektsioon “PROSTA KAPUSTA”

Foto: Kertin Vasser

Homme, 25. mail kell 19.00 leiab aset meie moemaastiku oodatumaid moesündmusi – ERKI Moeshow. Eesti Kunstiakadeemias tulevad legendaarsel moesündmusel esitlusele 17 kollektsiooni nii Eestist kui välismaalt. Parima selgitab välja rahvusvaheline mainekas žürii.

Tänavuse ERKI žüriisse kuuluvad Poola Vogue’i esindaja Janusz Noniewicz, Hazel Clark New Yorki Parsonsi disainiülikoolist, Annamari Vänska Aalto Ülikoolist, ehtekunstnik Tanel Veenre, kodumaised moeloojad Roberta Einer ja Liisi Eesmaa, Portaili kaasasutaja ja Aasta Disainer 2017 Helene Vetik ning ajakirja Säde peatoimetaja Kristi Pärn-Valdoja.

Žüriiliige Janusz Noniewicz ootab ERKI Moeshow’lt uusi viise, kuidas maailma läbi moe vaadata. “Moe-eriala üliõpilastele on alati suured ootused. Me tahame, et noored disainerid näitaksid meile midagi täiesti uut, mida pole kunagi varem nähtud. Minu jaoks on aga huvitav noorte hääl. Tänapäeva moes ei ole olulised uued asjad, uued vormid, vaid uued vaatenurgad maailmale meie ümber. Mind huvitab, kust ammutavad noored Eesti moeloojad inspiratsiooni, milliseid probleeme nad tahavad oma loomingus käsitleda ning kui valjult nad söandavad oma isiklikku positsiooni väljendada,” sõnas Noniewicz.

Sel aastal on ERKI Moeshow juhtmõtteks “TAAS KOOS”. Juba 32. korda toimuv moedemonstratsioon leiab taas aset oma sünnikohas, Eesti Kunstiakadeemias. Olgugi, et maja füüsiline asukoht on muutunud, on EKA vaim jäänud samaks. Tänavune ERKI Moeshow juhtmõte soovibki esile tõsta taasühendatud Kunstiakadeemia tähtsust ning koostegemise rõõmu ja jõudu.

ERKI Moeshow peaauhinnaks on tänavu 1500€ suurune preemia ning osalemine rahvusvahelisel noorte disainerite konkursil Kiievis. Varasematel aastatel on ERKI võitjateks olnud näiteks praegune Ivo Nikkolo disainer Frida Jõe ning Kuldnõel 2018 võitja Kristel Kuslapuu.

ERKI Moeshow’le tulijatele avatakse homme Kunstiakadeemia uksed kell 17.30 ning show ise algab kell 19.00. Suurejoonelisele moedemonstratsioonile järgneb kell 23.00 Kunstiakadeemias algav järelpidu, kus lavale astuvad Mick Moon & YASMYN, YUNG $EMPER & manna ja teised.

ERKI Moeshow ja sellele järgneva afterparty piletid on saadaval Ticketerist.

Sarnased artiklid

Kommentaarid