McQueeni roosid

Foto: Alexander McQueen

Alexander McQueeni moemaja on oma Londoni, Old Bond Streetil asuvasse butiiki sisse seadnud väikese näituse. Näitusel eksponeeritud esemed on muidugi kaugel millestki „väikesest”, sest reeglina oli ja on McQueeni moemaja looming tagasihoidlikkusest väga kaugel. 

Nagu näituse pealkirjastki välja lugeda võib, räägivad esitletud kleidid loo nii moemaja kui ka Lee Alexander McQueeni enda lillede, eriti just rooside, armastusest. Näiteks üks kleit, üleni punane suursuguste vormidega, mida kõik huvilised uudistada saavad, on moemaja tänavusest sügistalvisest kollektsioonist ning selle on loonud moemaja praegune loominguline juht, McQueeni jälgedesse astunud Sarah Burton. Samuti on näitusele arhiivist välja toodud 2007. aasta McQueeni „Sarabande” nime kandnud kollektsioonist pärit eksemplar, mille lõi McQueen ise. Kes ehk mäletab, siis tegemist oli elusate roosidega kaetud kleidiga, mis pani antud kollektsioonile ääretult efektse punkti. McQueen ütles selle kleidi kohta kunagi: „I used flowers because they die. Nothing is forever. There was a fragility to this collection, in the idea that nothing is permanent, that beauty disappears.”

Lisaks igapidi roosidest ja lilledest inspireeritud kleitidele saab Alexander McQueeni butiigi 2. korrusel, kus antud näitus end sisse seadnud, näha mitmeid behind the scenes videoid kleitide valmimisest ning lugusid sellest, miks just lilled moemaja loomingus nii suurt rolli on mänginud.

Näitus „Roses” on avatud kõigile huvilistele Alexander McQueeni butiigis Londonis, aadressil 27 Old Bond Street.

Sarnased artiklid

Kommentaarid