Marju Tammiku unelevad unenäod PAI uues kollektsioonis

Marju Tammiku unelevad unenäod PAI uues kollektsioonis

Foto: Krõõt Tarkmeel

Koostöös Eesti ühe tuntuima moeillustraatori Marju Tammikuga on valminud uued Kaubamaja enda kodutekstiilide kaubamärgi PAI voodipesukollektsioonid “Unenäod” ja “Unemaa”, mis on saanud inspiratsiooni Eesti loodusest ja helgetest hetkedest.

Tegemist on järjekorras kolmanda PAI eksklusiivse disainer voodipesukollektsiooniga. Esimene neist valmis koostöös Signe Kiviga 2017. aastal ning aasta hiljem teine kollektsioon Britt Samosoni illustratsioonidega. „On suur rõõm, et meil on õnnestunud koostööd teha nii andekate Eesti kunstnikega ning luua lummavalt ilusaid voodipesusid,“ räägib Kaubamaja turundusdirektor Enel Kolk ning lisab: „Marju Tammik on üks omanäolisemaid Eesti moeillustraatoreid, kelle joonistused oma lihtsuses jutustavad sügavaid lugusid ning viivad unistama. Akvarellidega kombineeritud tušijoonistused on helged ja unenäolised, mis sobivad imeliselt Kaubamaja PAI diseinerkollektsiooni.”

Marju Tammik

Foto: Krõõt Tarkmeel

Koostöö Marju Tammikuga algas juba eelmise aasta kevadel. „Minu jaoks oli suur au, kui Kaubamaja minu poole pöördus,“ ütleb Tammik ja lisab: „Eelmiste kollektsioonide loojad Signe Kivi, kes oli ka minu õppejõud EKAs, ja Britt Samoson on minu jaoks suured eeskujud ning on au käia nende jälgedes.“ Marju lisab, et kollektsiooni ideed ei tulnud sugugi kergelt: „Otsisin pikalt õigeid motiive – koostasin tujutahvleid, kuhu kogusin erinevaid pildikesi ja isegi linnusulgi. Täpsemad kavandid valmisid augustis, mil olin oma maakodus Matsalus. Käes oli lindude rändamise aeg, millest inspireerituna hakkasin joonistama linde. Nii sündiski „Unemaa“.“ Uues kollektsioonis on kaks komplekti – „Unemaa“ ja „Unenäod“. „Minu jaoks on nägude joonistamine olnud alati kõige lihtsam ning alustasingi kavandeid lihtsate kritseldustega erinevatest nägudest. Juhtus aga nii, et neist kritseldustest areneski välja teine kollektsiooni teema,“ kirjeldab Tammik komplekti „Unenäod“ saamislugu.

Marju Tammiku disainiga voodipesukollektsioonid leiab Tallinna ja Tartu Kaubamaja Kodumaailmast ning Kaubamaja e-poest.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid