Mari Segeri uus ehteseeria räägib vabadusest särada

Foto: Mari Seger

Materjalikunstnik Mari Seger on lõppeva aasta eel mõtisklenud vabadusest särada ning kaasates inspiratsiooni ka muusikast loonud kõrvaehted nimega “EARCANDY”.

Uue miniseeria inspiratsiooni ja juhtmõtte võtab tema sõnul hästi kokku rida ühest Myles Sanko loost, mis kõlab “Kui sa ei saa olla päike, ole täht.” (“If you can’t be a sun, be a star.”).Olgu ajad ja olud nagu nad on, särada tahaks ju ikka,” sõnab kunstnik. Ning sädelevaid diskokerasid meenutavate kõrvaehetega soovibki Mari öelda, et hoolimata sisemistest ja välimistest takistustest tuleb jääda endaks, kasvatada oma sisemist leeki ning julgeda särada.

Oma lihtsavormiliste ehete ning värvika aktsendiga igapäevarõivaste disainidega on Mari ikka ja jälle soovinud tõestada, et välimusele saab särtsu anda lihtsalt ning mugavuse pealt kompromisse tegemata. Sedapsi ka seekord. Miniseeria “EARCANDY” valikus on lausa 12 erinevas värvitoonis sädelevaid kõrvaehteid, mille iga toon kannab pealkirja, mis pärineb kunstnikku läbi aegade sügavalt mõjutanud ja inspireerinud artistide lugudelt.

Muide, kuulduste järgi jäävad “kõrvakommid” vähemalt mõneks ajaks Mari viimaseks ehteloomeliseks üllitiseks. Mõned aastad tagasi ootamatult tekstiilitudengist ehtedisaineriks kasvanud Mari on otsustanud pöörduda tagasi oma juurte juurde ning on just tekstiili- ja visuaalkunstnikuna võtmas ette uusi väljakutseid. Seega, võib alates tulevast aastast temalt oodata nii mõndagi uut.

Kõrvarõngasarja “EARCANDY” ehted on saadaval Mari Segeri veebipoes mariseger.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid