Foto: Martin Heinmets

Margot Vaaderpassi 6 lemmikkohta Riias

Nädal tagasi lõppenud Riia moenädalal esitles tänavust kevadsuvist kollektsiooni ka kodumaine moemärk Ivo Nikkolo. „Selle kollektsiooni klassikalised nostalgiahõngulised elemendid on kombineeritud kaasaegse stiiliga, väärtustades minevikku, ent seades pilgu tuleviku poole,” tutvustas Ivo Nikkolo peadisainer Margot Vaaderpass.

Margotile ei ole Riia üldsegi võõras. Korduvalt Riga Fashion Weekil Ivo Nikkolo kollektsiooni esitlenud disainerit võib meie lõunanaabrite pealinnas kohata ka väljaspool suuri moesündmuseid. Jagades sarnast sümpaatiat selle imelise linna vastu, palusime Margotil reastada Riias oma lemmikkohad, mida ta soovitab külastada nii meil kui ka teil. Margot, sõna on sinul!

Bastejkalns Park ja Kornavlada Park on Riia kesklinnas asuvad rohealad, mis looklevad Pilsētase kanali ääres, tuues jõeäärse meeleolu kompaktselt vanalinna servale. Päikselise ilmaga must-go, sest see jalutuskäik pakub vahelduva looduse ning parki ääristavate hoonetaga silmailu nii looduse kui arhitektuuri lembelistele. 

Töö on mind tihti viinud Galleria Riga kaubanduskeskusesse, sest seal asub Ivo Nikkolo uuendatud kontseptsiooniga esinduskauplus. Lisaks sellele peitub Galleria Riga kõige kõrgemal korrusel aga üks eriline aare: Herbary valgusküllane kasvuhoonestiilis mõnusa ja vaba atmosfääriga restoran-baar, kust avanevad panoraamvaated Riia linnale. Ideaalne koht lõunaks või hästi valmistatud kokteiliks sõprade seltsis. 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by herbary (@herba.ry)

Restoran Tails on hiliseks õhtusöögiks sobilik mereannirestoran, kus kohtuvad lisaks headele maitsetele minu masti mahedates toonides, naturaalsete materjalide ja delikaatsete detailidega mängiv interjöör ning hea meeleolu. 

3 Pavaru Restorans pakkus Riga Restaurant Weeki ajal huvitava fikseeritud menüüga kolmekäigulise lõuna kogemuse ja üllatas toidu presenteerimise viisiga niivõrd, et sellest sai omaette elamus. Teisele korrusele on peidetud avatud köögi ja pika lauaga ruum, mis inspireerib ja lausa küsib mõne erilise sündmuse järele. 

Hanzas Perons on ajaloolise hõngu ja enam kui 100-aastase ajalooga, kuid modernse ja huvitava arhitektuurse lahendusega paik sündmuste korraldamiseks. See hoone pakub valgusküllase ala külaliste kogunemiseks, neutraalse pinnase erinevate ürituste korraldamiseks ning piisavalt ruumi ja mugavust backstage-tegevusteks. Ideaalne paik kontsertideks, esitlusteks, konverentsideks ja on juba ka mitmendat korda olnud Riia moenädala kodu. 

Jõeäärne Andrejostas Quarter pakub suveõhtutel jõeäärseid vaateid, tänavatoidu elamusi ning kogunemispaiga hilisemateks õhtutundideks neile, kes peomeeleolus.

Selle nimekirja lõpetamiseks ärge unustage vaadata galeriist ka Riia moenädalal esitletud Ivo Nikkolo komplekte!

Veel sarnaseid artikleid


COS
Foto: COS

COS vaatab sel suvel linna poole

Ning teeb seda endale omaselt vaoshoitud, ent täpselt komponeeritud moekeeles. 

COSi uus suvine moevalik keskendub garderoobile, mis liigub sama vabalt hommikuse kohvi, tööpäeva, formaalsema koosviibimise ja õhtuse jalutuskäigu vahel – ilma et peaks selle kõige nimel liialt pingutama.

Kollektsiooni keskmes on kergus, kuid mitte haprus. Proportsioonid on teadlikult tasakaalustatud: pikemad jooned, selgemad lõiked ja õhulisus loovad silueti, mis mõjub korraga argiselt ja vabalt. Valge, must ja monokroomsed toonid annavad valikule puhta arhitektuurse raami, millele lisandub värvipalett, mis ei püüa suve ära kirjeldada, vaid jätab sellele hingamisruumi. Tulemuseks on garderoob inimesele, kes hindab lihtsust, aga mitte lihtsustamist, praktilisust, mis ei ole loobumine vormist, ning linnasuve, kus komplekt peab suutma olla nii funktsionaalne kui ka… parimas mõttes COS.

Tutvu COSi suvise valikuga galeriis!

Veel sarnaseid artikleid


CHANEL
Foto: CHANEL

CHANEL naasis koju

Sel nädalal esitletud Chaneli Cruise 2026/2027 kollektsioon oli Matthieu Blazy esimene niinimetatud resort-kollektsioon maja loovjuhina ning viis brändi tagasi Biarritzi – linna, kus Gabrielle Chanel avas 1915. aastal oma couture’i maja ja esitles varaseid kollektsioone. Pealkirja “Sous le salon la plage” kandev kollektsioon rõhutas just seda ajaloolist seost: Chaneli jaoks oli Biarritz paik, kus toonased salongiriietuse piirangud kohtusid mere, ranna ja vabadusega.

Blazy tõlgendas seda pärandit selgelt ja kaasaegselt. Kollektsioonis kohtusid klassikaline meremeherõivas, kuurordile omased komplektid ja loomulikult õhtune elegants. Show avas 1926. aasta väikese musta kleidi uus versioon, mille arhiivijooniselt leitud tagumine lips oli muudetud põrandani ulatuvaks clutch’iks. See oli taaskordne hea näide Blazy lähenemisest: ajalugu oli olemas, kuid ei mõjunud otsese kordusena.

Mereteemat jagus kollektsioonis ka aksessuaaridesse. Ujumismütsid, karbikujulised kõrvarõngad, merihobumotiivid, tikandid, kummisaapad ja “merineitsikleidid” lõid selge Biarritzi meeleolu. Samas hoidsid tviidid, siidist foulard-komplektid, raffiaseelikud ja triibud kollektsiooni praktilise ja Chanelile omasena.

Moemaailm aplodeeris kollektsioonile püstijalu – ja seda igati põhjusega. Blazy Chanel mõjub ka selles kollektsioonis enesekindlalt, olles oma koduses Biarritzis värske, kerge ja hästi läbimõeldud.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid