“Mälukaardid” A-galeriis

Foto: A-galerii

Sel reedel, 10. mail tähistab Eesti suurim autoriehete esinduskauplus A-galerii oma 25. tegutsemisaastat. Juubeli auks toimub maikuus mitmeid sündmusi, millest olulisim on tähtpäevale pühendatud näitus “Mälukaardid”. Näitus koondab 57 ehtekunstniku tööd, mille juurde on lisatud autori enda kommentaar konkreetse ehte kohta või ka laiem mõtisklus enda seotuse üle A-galeriiga.

A-galeriist endast nii palju, et tegemist on Eesti esimese ja suurima autoriehete tutvustamisele suunatud ja kunstnike endi poolt asutatud galeriiga. Alates 1994. aastast on galerii eesmärk olnud avardada kohaliku ja rahvusvahelise publiku arusaamu autoriehtest laiemalt. Kahekümne viie aasta jooksul on A-galeriis moodustunud kihistus esindatud kunstnike autoritehnikatest, materjalikäsitustest ning kontseptuaalsetest lähenemistest. Iga uus põlvkond ehtekunstnikke on toonud kaasa oma ajale omase stiilitunnetuse. Traditsioonid ja uuendused käivad galeriis käsikäes, väärismetall koos kõige erinevamate kunstnike jaoks tähendusega laetud materjalidega.

Näitusel “Mälukaardid” seifis fotodena esitletud ehted on leitavad iga autori juurest ka müügisaalis. Kunstnike ehteloomingu avamise kõrval räägivad need fotod oma ajast, mälust, traditsioonidest, kontseptsioonide mitmekesisusest, kandmisvõimalustest, laiast materjalivalikust ning kunstnike oskustest – moodustades kokku justkui ühise arhiivi, mis ühe galerii veerandsadat toimimisaastat olemuslikult iseloomustab. Näituse kuraatorid on andnud igale ehtekunstnikule vaba lähenemise, kuidas end vaatajale avada.  

Näitus “Mälukaardid” on A-galeriis avatud 27. maini. Vaata lähemalt www.agalerii.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid