“Lumemarjamaa” Telliskivi Loomelinnakus

Foto: Öökülm

Detsembrikuus on Telliskivi Loomelinnaku pop-up poes üheskoos väljas linaste kodutekstiilide firma Öökülm, moedisainer Kalle HT Aasamäe ning kunstnik Ülle Saatmäe. Kolme eri valdkonnas tegutsejat seob ühesugune arusaam heal tasemel kaasaegsest Eesti disainist ning kunstist interjööris – ühendavateks märksõnadeks on ehe eestimaisus, kvaliteetsete ning  naturaalsete materjalide kasutamine oma loomingus ning läbimõeldud, kuid ilma liigse edevuseta detailid. Sellest veendumusest on inspireeritud ka hüpikpoe väljapaneku kujundus.

Detsembri ehk jõulukuu, mis vastupidiselt  ootusele kaunile valgele lumevaibale, meenutab paraku hoopis porist ja halli, kohati lausa masendavat novembrit, on hüpikpoe teemaks “Lumemarjamaa”, inspireeritud Peeter Ilusa luulest. Ruumis on Ülle Saatmäe loodusfotode näitus “Lumi võtab tuld”, mis halastamatult eksponeerib Eestimaa hilissügisest loodust selle kaduvas ilus. Öökülmal on välja pandud detsembris kivipestud linasest kangast praktilised voodipesud, mille värvivalik on inspireeritud samuti eestimaa loodusest,  unisex põlled, minimalistlikud sisustuspadjad, hommikumantlid ja muu kodusisustuseks vajalik. Kalle HT Aasamäe esitleb detsembris avalikkusele aga oma uut moekollektsiooni, milles võib leida healõikelisi, elegantseid villaseid unisex mantleid, linasest ja puuvillast triiksärke ning haorisid. 

Väljapanek on avatud Telliskivi Loomelinnakus poetänaval 31. detsembrini, esmaspäevast reedeni kell 11-19, laupäeval ja pühapäeval kell 11-17.

Sarnased artiklid

Kommentaarid