Linnamuuseumis näeb restaureeritud kõrgmoe klassikat

Foto: Kristjan Lepp

Laupäeval, 11. augustil kell 16.00, esitletakse Tallinna Linnamuuseumis Eesti Kunstiakadeemia rahvusvahelise suveakadeemia töötoas “The Anatomy of Couture” restaureeritud kõrgmoe rõivaid. Samaaegselt toimub kursuse juhendaja, Londonis resideeriva moekunstniku Mirjam Maramaa, isikliku haute couture kollektsiooni väljapanek.

Museaalidena hoitud rõivaste eripära seisneb originaalmustrite kasutamises ja kvaliteetsetes käsitsi tehtud õmblustes. Projekti käigus omandavad tudengid kõrgmoe rõivaste ja haruldaste vanaaegsete rõivaste ülesehituse ja restaureerimise meetodid,” selgitas kursuse olemust Eesti Kunstiakadeemia moedisaini osakonna külalisdotsent Gerly Tinn. Kursus pakub tudengitele praktilisi ja teoreetilisi teadmisi vanade väärtrõivaste taastamiseks – kangaste ja õmbluste valimine, materjalide töötlemine, materjalide vananemisprotsess, erinevate kangaste hooldus ja taastamine. Tänapäevasele rõivatööstusele vastukaaluks õpetab kursus haruldaseks muutunud ja spetsialistide hulgas hinnatud käsitööoskuseid ja pakub ülevaadet moemajade loomingu- ja tööpõhimõtetest ning moekunsti ajaloost.

“Kõrgmoe rõivaste loomine on jäänud siiani mõistatuseks – neid esmapilgul lihtsalt imiteeritavad klassikuid on võimatu saavutada, omandamata teadmisi sellest, mis toimub n-ö kleidi sisemuses,” kommenteeris kursuse juhendaja, Londonis resideeriv kõrgmoe rõivaste restauraator ja moekunstnik Mirjam Maramaa. Maramaa on isiklikku moekollektsiooni luues põhinenud teadmistel, mida ta on omandanud Christian Dior, Gabrielle Chanel, Andre Courreges, Norman Hartnell, Cristobal Balenciaga, Jean Desses, Pierre Balmain, Hubert de Givenchy, Schiaparelli, Madeleine Vionnett ja Charles James esemeid taastades juhtivate oksjonimajade tarbeks. Hetkel töötab ta William Vintage butiigis rätsepatöö juhina.

Disaineritele ja restauraatoritele suunatud Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemia töötoas, mis leiab aset Linnamuuseumis 7.-11. augustil, osaleb tänavu kakskümmend eri taustaga tudengit üheksast riigist. Rohkem infot Eesti Kunstiakadeemia suveakadeemia kursuste kohta leiab aadressilt https://www.artun.ee/summeracademy.

Sarnased artiklid

Kommentaarid