Linnafestival GROM toimub 14. augustil Lasnamäel

Foto: facebook.com/cashmoneytommy

Alternatiivse kultuuri ja muusika linnafestival GROM muudab Lasnamäe, Tallinna, Eesti ja lähiregiooni kultuurielu mitmekesisemaks ja rikkamaks ning ootab muusikahuvilisi 14. augustil Lasnamäe Kivila spordipargis. Laval astub teiste hulgas üles Tallinnas viimasel korral väljamüüdud kontserdi andnud Shortparis Venemaalt ning oma uut albumit esitleb Tommy Cash suve ainsal Tallinna kontserdil.

Esimeste väljakuulutatud artistide hulgas on veel krautrocki grupp Gnoomes Venemaalt, industriaalne post-punk projekt AKLI Leedust ning kohalikud kangelased Zahir ja Bible Club. Festivali programm täieneb jooksvalt, lisanduvad ka eel- ja järelsündmused. Festivali asukoht Kivila pargi näol võimaldab festivalil lisaks muusikaprogrammile pakkuda ka muid lisategevusi terveks päevaks – ekstreemspordivõistlust, lauamänge, võimalust tutvuda kohalikke maitsetega ja mõnusat olemist rohelises keskkonnas. See on suurepärane võimalus tutvuda Lasnamäe eluoluga koosolemist päikselisel päeval linna ühes suurimas pargis.

“Meil on erakordselt hea meel lõpuks välja hüüda GROMi esimesed artistid. Vähemalt sama hea meel on, et leidsime võimaluse korraldada festival Kivila pargis – Lasnamägi on atraktiivne ja põnev koht, kõikide oma eripäradega, kus ei ole siiani sellist festivali tehtud ja meil on ülihea meel pakkuda linnaelanikele võimalust tulla sinna oma aega veetma muusika saatel. Väljasõit Kivila parki on selge vaheldus tavapäraste sihtkohtadega võrreldes,” ütleb festivali peakorraldaja Roman Demtšenko.

Lasnamäel toimuva regionaalse ambitsiooniga linnafestivali peaesinejaks sobib ideaalselt Tommy Cash. Tema videosid saadab globaalne edu ning tema kuulsamaid laule, näiteks lugu Winaloto, on Youtube’is vaadatud ligi 13 miljonit korda ning tal on Instagramis enam kui 800 000 jälgijat. Hiljuti andis artist välja lühialbumi “Moneysutra”, mille raames tehti koostööd staaridega maailma eri paigust – Diplo, $suicideboy$, Bones, Riff Raff ja Eldzhey. Nüüd ootab teda peagi maailmatuur, sh hulgaliselt kontserte USAs ning sama nõutud on ta Venemaal ja endistes idabloki riikides. GROM on Tommy selle suve ainus Tallinna kontsert ning esitlemisele tuleb sügisel ilmuv uus album.

Festival korraldatakse vastavalt augustis kehtivatele ürituskorraldus- ja mahupiirangutele. Festivali piletid on saadaval festivali kodulehel ja Ticketeris ning nende kogus on piiratud. Lisainfot leiab https://www.grom.ee.

Sarnased artiklid

Kommentaarid