Linnafestival GROM kuulutab välja fotokonkursi

Foto: Maxim Mjödov

14. augustil Kivila spordipargis toimuv linnafestival GROM ootab kõiki osalema fotokonkursil. Konkursi #LASNALT kandev idee on rääkida lugu Lasnamäest – oodatud on kohalik igapäev ja eluolu, sobivad nii linnaruum ja arhitektuur, aga ka portreed ja isiklikud või alternatiivsed Lasnamäed. Konkursi žüriis on fotokunstnikud Maxim Mjödov ja Mattias Malk, kelle poolt valitud kolmele parimale on ka auhinnad. Eriauhinnad on ka GROM tiimi poolt. Konkurss ise toimub läbi Instagrami ja osaleda saab kuni 1. augustini.

“Konkursile on oodatud osalema kõik, kel on jagada oma nägemus Lasnamäest. Eriti on loodame näha kohalikke fotograafe ja uusi seeriaid. Kallis kaamera ei ole tähtis, pilte võib teha ka telefoniga – oluline on just idee ja lugu, mida need fotod räägivad. Eriti hindan fotograafe, kes julgevad olla ausad, isiklikud ja isegi veidi toored,” räägib fotokonkursi žürii liige Mattias Malk.

“Oleme Lasnamäest vaimustuses ning suur osa meie festivali meeskonnast on ka seal üles kasvanud. Samas oleme kindlad, et igaühel on rääkida oma lugu Lasnamäest ning läbi selle inspireerida nii meid kui kõiki teisi. Lasnamägi on avastamist väärt,” lisab GROM peakorraldaja Roman Demtšenko.

Konkursil osalemiseks on fotod vaja postitada Instagrami, kasutada märksõna #LASNALT ja märkida ära festivali leht @grom.festival.

Konkursi tingimused:

  • Fotod peavad olema tehtud Lasnamäel või Lasnamäest;
  • Ootame kolmest fotost koosnevaid seeriaid, mitte üksikuid pilte;
  • Kõik on oodatud osalema, sobivad ka lihtsad telefoni fotod;
  • Kallis kaamera ei ole peamine, vaid idee ja lugu;
  • Tehnika, töötlus ja stiil on vabad, aga mida ausam ja toorem, seda parem;
  • Fotod ei pea olema tehtud kindlas ajavahemikus, aga eeliseks on fotode värskus;
  • Seeria pealkiri ja lühikirjeldus (kuni 300tm);
  • Osaleda saab kuni 1. augustini.

Fotokonkursi žüriisse kuuluvad fotograafid Maxim Mjödov (@eestikana) ja Mattias Malk (@mattiasmalk). Nende valikul kolm parimat võidavad endale ja sõbrale GROM festivalipassid ning 50€ GROM krediiti, mida üritusel kasutada. Festivalitiimi kahele lemmikule on lisaks eriauhinnana festivali pass ja festivali kott. Fotode kureeritud valik avalikustatakse festivali meediakanalites ning võidutööd eksponeeritakse festivalialal. Võitjatega võetakse ühendust trükifialide asjus, seega tasub originaalfailid kindlasti alles jätta.

GROM meeskond soovitab soojalt minna jalutuskäigule Lasnamäele ka festivali välisel ajal. Lasnamäe suvises päikesesäras on igati imeline juba iseenesest, kuid neile, kelle jaoks Lasnamägi pole veel tuttavaks saanud, on festivali lehel kaart koos mõne teetähisega ning soovitusega eineks: https://www.grom.ee.

Linnafestival GROM toimub 14. augustil Lasnamäel Kivila spordipargis. Muusikaprogrammis on Tommy Cash, Shortparis (RU), Truckfighters (SE), Zahir, AKLI (LT), Gnoomes (RU), White Gloss, Bible Club, Köster, Manna, KEETAI, Smoke Break. Festivali piletid on saadaval festivali kodulehel ja Ticketeris ning nende kogus on piiratud.

Sarnased artiklid

Kommentaarid