Linnafestival GROM kolib uute piirangute tõttu aastasse 2022

Foto: facebook.com/cashmoneytommy

Valitsuse kokkuleppe kohaselt on alates 9. augustist õues toimuvatel üritustel ja tegevustes lubatud kuni 100 osalejat. Piirarvudest rohkem osalejaid võib üritustel ja tegevustes olla edaspidi vaid siis, kui osalejad on vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega. Vaktsineerimistempo, millega ligi 60% noortest on endiselt vaktsineerimata, tähendab see korraldajatele massilist testimist, mida lühida etteteatamisega korraldada võimalik ei ole. Seetõttu peab GROM meeskond teatama raske südamega, et GROM lükkub edasi aastasse 2022.

“Olime valmistunud piirnumbrite languseks, kuid otsustatud numbrid on nulliga samaväärsed. Üks võimalustest üritust ikkagi läbi viia oleks pakkuda kiirtestimise võimalust festivali väravas kõigile soovijatele ning rakendada vaktsiinipassi süsteemi. Paraku pole sellise süsteemi kasutusele võtmine kahe nädalaga võimalik. Veel enam, see nõuab arvestatavat eelarvet oludes, kus risk on kordades kõrgem, kuna vaktsiinide hõlmatus on noorte seas ülimalt madal. Samuti pole piisaval arvul Eesti turva- ja terviseohutuse ettevõtetel veel valmidust nendeks tegevusteks, et kõik Eesti sündmused ära katta. Terve GROMi tiim on investeerinud tohutult aega, energiat, raha ja heaolu sellesse, et saaksime Lasnamäel sel suvel kohtuda. Oleme kurbusega täidetud ja isegi see ei kirjelda meie hetkeseisu piisavalt,” räägib peakorraldaja Roman Demtšenko.

Linnafestivali GROM uueks kuupäevaks on valitud 9. juuli 2022. Festivali meeskond kutsub üles kõiki ise initsiatiivi näitama ning end vaktsineerima, et kultuurielu saaks jätkuda. Kõik selle aasta festivalile ostetud piletid kehtivad ka järgmiseks aastaks.

Lisainformatsiooni leiab:
www.grom.ee
www.facebook.com/grom.festival
www.instagram.com/grom.festival

Sarnased artiklid

Kommentaarid