Lindexi uue teksasarja tootmiseks on kasutatud vähem vett kui kunagi varem

Foto: lindex.com

Lindex toob turule uue, varasemast säästlikumalt toodetud sarja Even Better Denim. Traditsioonilist meetodit kasutades kulub ühe paari teksapükste pesuprotsessiks 50–70 liitrit vett. Oma sarjaga Even Better Denim on Lindex jõudnud kõrgemale tasemele, kus pesuprotsessiks vajatakse ainult ühte pudelitäit vett.

„Meie sooviks on pakkuda oma klientidele suurepäraste omadustega teksarõivaid, tehes seda väikseima keskkonnamõjuga. Ootame suure põnevusega uue sarja Even Better Denim turuletoomist, kus oleme tänu koostööle ja uuele tehnoloogiale jõudnud järgmise verstapostini,“ ütleb Lindexi jätkusuutlikkuse juht Anna-Karin Dahlberg.

Lindexi uus sari Even Better Denim on töötatud välja koostöös Hispaania teksarõivaste Jeanologia konsultantidega ning toodetud kõige säästlikuma pesuprotsessi abil. Soovitud tulemuste saavutamiseks on Lindex kasutanud oma uuenduslikus tehnoloogias õhku ja laserit. Pesuprotsessi käigus kasutatakse ainult 2 liitrit  ehk 1 pudelitäis vett. Protsess on sõbralikum nii keskkonna kui ka tootmises osalevate inimeste suhtes.

Lisaks on uue sarja teksad toodetud jätkusuutlikumatest materjalidest nagu näiteks taaskasutatav ringlusse võetud puuvill ja polüester. Värvimisel on kasutatud puhtaimat turul saadaolevat indigo värvi, mis on sõbralikum nii keskkonna kui ka tootmises osalevate inimeste suhtes. Sarja juures on kasutatud ka jätkusuutlikumaid lisandeid (nt nööbid, lukud ja taskud).

2014. aastal hakkas Lindex kasutama teksariide tootmisel jätkusuutlikumaid tehnoloogiaid. Selles saavutati märkimisväärset edu ja nüüdseks moodustab Lindexi teksarõivaste valikust 100 protsenti Better Denim, mis on valmistatud jätkusuutlikumatest materjalidest, kasutades säästlikumaid pesuprotsesse, milleks läheb vaja ainult 8–12 liitrit vett. Lindex töötab järjepidevalt Even Better Denimi väikeste kollektsioonidega, arendades edasi oma jätkusuutlikumat teksarõivaste valikut, olles uuenduslik ja otsides uusi lahendusi. Sarjaga Even Better Denim soovitakse leida võimalusi, mida kasutada hiljem kogu Lindexi teksarõivaste kollektsioonis.

Even Better Denim on alates järgmisest nädalast saadaval kõigis Lindexi kauplustes ning veebipoes lindex.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid