Lindexi kliendid saavad ümardada enda ostusumma puhta vee nimel

Foto: lindex.com

Alates 24. augustist pakutakse Lindexi kauplustes oste tegevatele klientidele võimalust oma ostusummat ümardada ja toetada sellega WaterAid organisatsiooni. Kogutava rahaga toetatakse WaterAidi tänuväärt tööd, milleks on maailma vaeseimate kogukondade jaoks puhta vee kättesaadavuse ning hügieeni- ja sanitaartingimuste parandamine.

„Veeprobleem on Lindexi jaoks väga tähtis ja see on osa meie pikaajalisest jätkusuutlikust tegevusest. Viime rahakogumise läbi koos meie klientidega, et toetada WaterAidi nende väga tähtsas töös,” ütles Lindexi jätkusuutliku valdkonna juht Sara Winroth.

Juurdepääs puhtale veele ning hügieeni- ja sanitaartingimustele peaks olema inimõigus, kuid sellest hoolimata ei ole üle 650 miljonil inimesel juurdepääsu puhtale veele ja peaaegu 2,4 miljardil ei ole korralikke sanitaartingimusi. Igal aastal sureb ligikaudu 290 000 last haiguste tõttu, mis on tingitud mustast veest ja halbadest sanitaartingimustest. See tähendab peaaegu 800 last päevas.

WaterAidi tegevuse tulemusel, mis võimaldab maailma vaeseimatele kogukondadele parema juurdepääsu puhtale veele ja sanitaartingimustele, muutub igal aastal miljonite inimeste elu. Rohkem lapsi jääb ellu, alatoitluse oht väheneb ja pered saavad elada hea tervise juures. Vee kogumisele kuluvaid tunde saab seevastu kasutada töö tegemiseks ja koolis käimiseks. Juurdepääs puhtale veele ja parematele sanitaartingimustele võib aidata kogukondadel ja riikidel vaesuslõksust välja murda.

„Meil on väga hea meel, et Lindex on nii kindlameelselt pühendunud WaterAidi töö toetamisele, ja oleme neile väga tänulikud. See on võrratu, et nüüd saavad Lindexi kliendid nii lihtsal moel osaleda ja kaasa aidata sellele, et rohkem inimesi saaks juurdepääsu puhtale veele. Iga annetatud rahasumma aitab päästa ja muuta maailma vaeseimate inimeste elusid, kes peavad praegu elama ilma selleta, mis meie jaoks on enesestmõistetav ­­– puhta veeta,” sõnab WaterAid Swedeni peasekretär Cecilia Chatterjee-Martinsen.

Sarnased artiklid

Kommentaarid