Lindex ja Joy Zandén

Foto: Lindex

Moemärk Lindex on valmis saanud ja esitleb uhkusega kollektsiooni, mis loodud koostöös Rootsi disaineri Joy Zandéniga. Tema kaunid maalähedased mustrid said inspiratsiooniks Lindexi tänavusele suvekollektsioonile.

Joy Zandén sündis 1922. aastal Helsingis. Ta isa oli helilooja ja ema skulptor. Joy kasvas üles Pariisis, aga veetis suved Göteborgi lähedal Särös, mille kaunis loodus oli inspiratsiooniks tema kunstile.

1950ndatel aastatel läks Joy New Yorki ja proovis oma mustridisaine müüa, aga keegi ei tundnud huvi naisdisaineri vastu. 60 aastat hiljem avastas tema tütar Jessica Zandén ema keldrist need ajatud mustriaarded ja leidis, et kunagi pole liiga hilja…

Nii ärkavadki tänavu suvel need mustrid koostöös Lindexiga ellu. Kollektsioon, mis avaldab austust Rootsi loodusele, koosneb kolmest kaunist suvekleidist, kahest romantilisest topist ja ühest tõeliselt ainulaadsest seelikust. Lisaks on jõudnud mustrid väikeste tüdrukute Mini-Me kollektsiooni, samuti on saada samades mustrites rõivaid beebidele.

Muide, kollektsiooni neljale mustrile – Västerskog, Ängsull, Nostalgi ja Midsommar – on nime andnud Zandéni perekond ja need on inspiratsiooni saanud suvedest Göteborgis.

Kollektsioon ise on juba saadaval veebipoes lindex.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid