Legendaarne LEVI’S® Trucker teksatagi tähistab oma 50. juubelit

Legendaarne LEVI’S® Trucker teksatagi tähistab oma 50. juubelit

Foto: Levi’s

50 aastat tagasi tutvustas Levi’s® mudelit 70505, originaalis Type III Trucker teksatagi. Seda on kandnud läbi aastate kõik, nii rantšoomanikud, rokkstaarid, rekkajuhid kui ka mässumeelsed hipid. Kõige tuntum tagimudel on viimastel aastakümnetel arenenud ja täienenud, jäädes oma põhiolemuselt samaks – klassikaliseks ja cool’iks.

19. sajandi lõpus tutvustas Levi Strauss & Co teksajakki, nimetades seda teksapluusiks (prantsusekeelsest sõnast “blouse”). Pluus oli eest trukkidega, tellitava randme ja esitaskutega. “Rekkajuhi” tagi oli revolutsiooniline, esindades traditsioonilist ameerika töölisklassi, kes näeb elatise teenimise nimel rohkelt vaeva.

Aastakümnete jooksul arenes tagimudel edasi ning tootmises olid Type I, Type II ja Type III mudelid, millest viimane, 1960ndatel tutvustatud mudel, osutus kõige populaarsemaks ja äratuntavamaks. Jakk sai kuulsaks skandaalsel hipiliikumisaastal ja Armastuse Suvel, kui seda kandis ansambli The Beatles kitarrist George Harrison San Franciscos Haight-Ashburys. Tagi esindas noorte häält, autentset stiili ja häälekat eneseväljendust, mis 1967. aasta suve iseloomustas.

“Kui keegi räägib Levi’s® teksatagist, peab ta silmas Type III tagi, mille disainis Jack Lucier mudelinumbriga 70505, millele omakorda 90ndatel lisati juurde termin “trucker”,” räägib Jonathan Cheung, Levi’s® peadisainer.

Levi’s® uus sügistalvine kollektsioon, millest leiab ka soojema ja sees karvase Trucker tagi, on saadaval Levi’s® poodides Ülemiste Keskuses, Kristiine Keskuses, oktoobrist ka Rocca al Mare Keskuses. Huvitavaid tooteid võib leida ka Järveotsa tee 50C Levi’s® Outletist Tallinnas. Tartus on uus kollektsioon saadaval Tasku Keskuses, Lõunakeskuses ja Levi’s® uues kaupluses Tartu Kaubamajas.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid