Läti disainer Baiba Ripa tutvustab oma loomingut Tallinnas

Foto: Baiba Ripa

Läti avangardistlik kudumidisainer Baiba​ ​Ripa tutvustab käesoleval nädalavahetusel Solarise keskuse Les Petites poes oma värskeimat loomingut. Esitlusele tulevad brändi kollektsioonid „UNBOUNDED” ja „NOMAD”.

Baiba Ripa on disainer, kelle looming – olenemata hooajast või kindlatest reeglitest – moodustab segu põhjamaisest traditsioonilisest oskusteabest ja tulevikku suunatud arengutest, pakkudes vastutustundlikku ja elegantset alternatiivi tänapäeva rõivastele. Uurides keha sobivust ebatraditsiooniliste kujundite ja uuenduslike kudumismeetoditega, arvestab Baiba Ripa kudum kandja ainulaadsust ja iseärasusi. Avangardistlikud kudumid on mugavad ja kerged, koosnevad mohääri, kašmiiri ja villa segust, lisaks mõni tembutav detail.

Kollektsiooniga „UNBOUNDED” soovis disainer luua talvekollektsiooni, kus igat rõivaeset võiks kanda nii mees kui ka naine. Otsides inspiratsiooni inimese käitumismustritest, linnakeskkonna eluviisidest ja tänapäeva kiirusest, lõppes retk kõige algsemas kohas ehk ürgmetsas. Puud, ehk kõige mässumeelsem looduse looming, kaitsevad gravitatsiooni trotsides puukoorega oma sisemust. Nagu puu, mähib inimene end iga päev riietesse, kaitstes ennast linnadžungli elumurede eest ja protestides kõige kahjuliku vastu.

Mütsikollektsiooni „NOMAD” loomiseks uuris disainer aastaid inimestelt, miks ja kuidas nad endale mütsi valivad. Samuti uuris disainer iidsete hõimude ja nomaadikultuuri, misjärel loodigi Baiba Ripa esimene mütsikollektsioon. Kollektsioon koosneb erinevatest mudelitest ja värvidest ning pakub mütsi kandmiseks erinevaid viise. Kuna materjalivalikul oli tähtis, et müts hoiaks vormi ja oleks mugav, siis on kõik kollektsiooni mütsid valmistatud käsitööna Lätis, keskkonda säästvalt ja osaliselt tootmisjääkidest.

Baiba Ripa kollektsioonidega saab tutvuda 11. ja 12. novembril Solarise keskuse Les Petites kaupluses.

Sarnased artiklid

Kommentaarid