Kuidas valida isikupäraseid jalanõusid?

Iga naine (isegi, kui ta väidab vastupidist) soovib olukorrast olenemata stiilne välja näha. Seepärast ei teeks paha, kui kapis oleks laias valikus jalanõusid. Küll aga peaksid need olema ka piisavalt isikupärased, et tunneksid ennast neid kandes alati hästi ja enesekindlalt. Kui sa aga pole kindel, milline jalatsistiil täpsemalt tõelise sinu välja toob, on suurepäraseks abiks järgnevad nõuanded.

Milline üldse on sinu stiil?

Mõtle alustuseks riietele, mida oma riidekapist leida võid. Millised riided panevad sind end hästi, mugavalt ja enesekindlalt tundma? On selleks näiteks viisakas või sportlik, erksate või tagasihoidlike värvidega stiil? Millised jalanõud võiksid sinu stiili veelgi rohkem rõhutada? See etapp on eriti kasulik siis, kui riidekappi korrastad – nii saad teada, millised riided ja jalatsid on jäänud kappi seisma ehk on aeg ära anda ja miks mitte uutega asendada.

Otsi inspiratsiooni!

Kui sa pole oma stiilis kindel – või tahaksid meeldivat värskendust –, võid internetist inspiratsiooni leida. Kindlasti on sulle jäänud silma mõni laulja, näitleja, sportlane, modell või kohalik moemaan, kelle stiililt snitti võtta. Kogu kokku kõik võimalikud näited ja pildid ning loo nendest eraldi kaust või fotoalbum, millest alati nippe ja inspiratsiooni leida. Kindlasti proovi mööda vaadata kiirmoest – need trendid kaovad peagi ja võivad olla takistuseks isikupärase stiili leidmisele.

Mõtle ka detailidele

Sulle võib meeldida spordijalatsite mugavus, kuid siiski ei pruugi need igaks olukorraks sobida. Seepärast mõtle läbi ka detailid, mis võivad jalanõude kasutust mõjutada. Samuti ära tee mõtlematuid oste, vaid enne ostu sooritamist kaalu, kas jalanõud sobivad enamuse sinu riietega või mitte. Kui need sobivad vaid ühe konkreetse komplektiga, on alati oht, et need võivad jääda seisma ja tolmu koguma.

Millised jalanõud siis ikkagi valida?

Öeldakse, et kontsakingad on need jalanõud, mis ei tohiks ühegi naise riidekapist puududa. Küll aga on ka kontsakingi erinevaid, mida kasutada vastavalt olukorrale ja soovile. Kas sulle meeldivad naiselikud tikk-kontsaga või pigem madalad ja mugavad kingad? Kas plokk- või kiilkontsad? Kas pealt kinnised või lahtised? Platvormiga või ilma? Kontsakingade valik on lai, mispärast saad leida kindlasti endale meelepärase vastavalt aastaajale, olukorrale ja stiilile.

Vabaajajalatsid on asendamatud igapäevaseks kandmiseks. Need sobivad hästi nii kleitide, dresside kui ka teksadega kandmiseks. Lisaks ei ole kunagi ohtu, et näiteks tennised moest läheksid. Tenniseid on valikus mitmetes erinevates stiilides ning neid on võimalik ka ise disainida. Selleks vii need vaid koos kavandiga õmbleja juurde või kääri ise käised üles ning õmble tennistele meelepärased detailid.

Isegi kui sa sporti eriti ei harrasta, võiksid sul siiski olemas olema spordijalatsid, mis on mugavad ja toetavad jalga. Need sobivad ideaalselt ka igapäevaseks kandmiseks. Tänapäeval pakuvad spordibrändid erinevaid valikuid, mille seast leida omanäolises stiilis jalanõusid. Olgu selleks paksema tallaga või tenniselaadsed jalatsid, erksamates või tagasihoidlikumates toonides, paeltega või ilma. Valik on sinu!

Ning lõpetuseks – Eestis on võimatu talvel soojade jalanõudeta hakkama saada. Õnneks on ka selles kategoorias naistejalatsite valik eriti lai – poolsaapad, kõrge säärega saapad, kunst- või seemisnahast, kontsaga või ilma, platvormiga või madalad. Ka kevadel ja sügisel läheb meil vaja saapaid, mis peaksid vastu karmimatele ilmastikutingimustele. Kui otsid parasjagu sobivaid, võid leida meelepärased Kaup24 veebipoest.

Üks asi veel! Kui otsid poole aasta pärast suvejalatseid, siis tasub eelistada jalanõusid, mis lasevad jalgadel hingata. Selleks võivad olla kergemad tennised, baleriinad, lahtised kontsakingad, plätud või sandaalid. Vali endale kõige sobivamad, mis teevad komplimendi nii sinu moemaitsele kui ka ülejäänud garderoobile, kuid pakuvad sealjuures suvisel ajal piisavalt vabadust!

Kui otsid endale jalanõusid, mis tooksid välja sinu tõelise iseloomu, tasub tutvuda valikuga siin, kust leiad jalatseid igale stiilile!

*Artikkel on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega.

Sarnased artiklid

Kommentaarid