Kuidas näeb välja poola kunstist inspireeritud kollektsioon?

Kuidas näeb välja poola kunstist inspireeritud kollektsioon?

Foto: Reserved

Julge, kompromissitu ja tulvil üllatavaid lõikeid – just nii võib iseloomustada Reservedi uut kevadist erikollektsiooni Re.Design. Moebrändi disainerid on sel korral ammutanud inspiratsiooni 20. sajandi keskpaigast ning eelkõige selle ajastu poola pop- ja postrikunstist.

Reservedi Re.Design naistekollektsioonis esindatud dekonstrueeritud särgid, ülesuuruses pintsakud, laiade traksidega kleidid ja silmapaistvad seelikud on küll inspireeritud eelnevatele kümnenditele iseloomulikest siluettidest, kuid peegeldavad käesoleva hooaja naistemoe trende. Efektselt punane teksa, mis tepitud kontrastse valge niidiga, sukeldumiskalipsodelt laenatud materjal ja laineliste paeltega ääristatud detailid loovad omakorda sportlikuma mulje.

Naistekollektsiooni rõivaste erinevad tekstuurid, nagu näiteks satiin või seemisnaha imitatsioon, on kombineeritud mängulisse kooskõlla, mille graafilised rõhuasetused pärinevad Poola disaineri Krzysztof Iwański postritelt. T-särkide trükimustrid on omakorda inspireeritud skulptori Katarzyna Kobro töödest ning kudumite värviskaala on iseloomulik klassikalise avangardismi pioneeri Henryk Stażewski loomingule. Seega on Re.Design justkui austusavaldus Poola, Reservedi päritolumaa, kunstnikele ja nende loometööle.

Tutvu Re.Design kollektsiooniga allolevas galeriis!

Reservedi kollektsioon Re.Design on müügil veebipoes reserved.ee ning Ülemiste keskuses asuvas Reservedi kaupluses.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid