Kuidas erinevad mineraalpuudrid ja jumestuskreemid?

Õige jumestusvahendi valimine võib mõnikord olla keerukas, sest nii jumestuskreemide kui ka puudrite valik tohutult lai. Mida eelkõige silmas pidada – kas toote naturaalsust, head katvust, tooni või tootja mainet? Sageli kerkib esile ka dilemma – kas valida jumestuskreem või selle asemel näiteks hoopis mineraalpuuder? Aga miks mitte mõlemad?

Mineraalpuuder ei ärrita nahka

Viimasel ajal on üha enam populaarsust võitnud mineraalkosmeetika ja seda tõesti põhjusega, kuna niisugune kosmeetika koosneb mineraalidest. See ei sisalda enamasti keemilisi lõhna- ega värvaineid, parabeene, silikooni, sünteetilisi õlisid ega muid soovimatuid abilisi. Mineraalpuuder lubab nahal hingata ja ühtlasi kaitseb seda. Sellise puudri eelis peitubki asjaolus, et selles pole nahka ärritavaid aineid ning selle koostis ei imbu naha sisse.

Kvaliteetne mineraalpuuder on pulbrililise koostisega ja universaalsete kasutusvõimalustega – seda võib vabalt kasutada puudrina kogu näol ning miks mitte ka jumestuskreemi asemel.

Mineraalpuuder on tavapuudrist erinev

Mineraalpuuder on enamasti palju tugevama pigmendiga kui tavapuuder ja katab ka naha intensiivsema tooniga, niisiis tuleb kasutamisel kindlasti seda silmas pidada. Kui kasutad tavalisi kosmeetikatooteid, vajad sageli nii aluskreemi, jumestuskreemi ning viimaseks lihviks veel ka puudrit. Mineraalmeiki kasutades aga sageli vaid ühest tootest piisab. Lisaks on hea teada, et mineraalpuudri abil saad näole ühtlase ja veatu jume küllaltki kerge vaevaga. Kanna nahale vaid õhuke, kui samas piisavalt pigmenti sisaldav kiht ja tulemus on loomulik, kuid kaunis ning ei jäta muljet paksust „krohvist“.

Heaks näiteks kvaliteetsest puudrist on Couleur Caramel mineraalpuuder, mille koostises on 99% ulatuses naturaalsed looduslikud ained. See ei sisalda sünteetilisi õlisid, kunstlikke värvaineid, parabeene ega silikooni. Toodet ei ole testitud loomade peal ning pakendki on valmistatud taaskasutatavast materjalist. Tegemist on mineraalpuudriga Prantsuse ökokosmeetika sarjast.

Lisainfot leiad Mineraalmeigi ABC artiklist Anne & Stiil Delfi portaalis.

Milline on parim jumestuskreem?

Lisaks mineraalpuudrile ei puudu ühegi naise kosmeetikakotist enamasti ka kvaliteetne jumestuskreem, kuid siiski ollakse pidevalt uue ja parema otsinguil. Ilumaailm paiskab ju iga päev müüki üha uusi kreeme, kuid endale selle õige leidmine võib olla vahel üsna keerukas.

Mis on jumestuskreemi valikul oluline?

Mõistagi on esimesena tarvis selgeks teha, milline toon on õige. Kõige sobivam on päevavalguses nähtamatu ja loomulik toon. Kreem on ideaalne siis, kui see justkui „haihtub“ su nahal ega jäta nähtavaid piirjooni või paksu kreemikihti. Täpselt sama oluline on ka jumestuskreemi tekstuur ja siin mängib olulist rolli sinu nahatüüp – kuivale nahale on head pisut vedelamad kreemid, normaalsele nahale sobivad paksemad kreemja koostisega tooted.

Eks muidugi on tähtis ka see, mida sa ise eelistad – kas soovid võimalikult säravat tulemust, head katvust või hästi loomulikku kergelt läbikumavat meiki. Juhendi sobivaima jumestuskreemi ostuks leiad siit.

Populaarsed jumestuskreemid

Vananemismärkide peitmine ei ole näiteks Max Factori Ageless Elixir 2in1 jumestuskreemi puhul mingi raskus. Keskmise kuni tugeva katvusega kreem silub peened jooned ja kortsukesed kiirelt ja muudab nahatooni ühtlasemaks. Kreemil on ka päikesekaitse faktor SPF 15 ning toode sisaldab rohkesti vitamiine ja valgustpeegeldavaid pigmente.

Vedelama koostisega jumestus- ja aluskreem Collistar’i puhul on tegemist jumestuskreemi ja meigialuskreemiga samas tootes, mis tähendab vähem vaeva ja samas kaunist ning veatut jume kogu päevaks. Tootes ei ole parabeene ning sel on mõnus vahune tekstuur, mis kandub kergesti nahale.

Kui sul on soov soetada naturaalsete koostisosadega kvaliteetne mineraalpuuder või suurepärase katvusega innovaatiline jumestuskreem, siis ei ole tarvis kauem otsida – lai valik hea hinnaga näohooldusvahendeid ootab sind Kaup24 veebipoes.

*Artikkel on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega.

Sarnased artiklid

Kommentaarid