Kui tahad lakka nagu isalõvil…

Kui tahad lakka nagu isalõvil…

Foto: Rankin

Juustega on tihti see lugu, et nad kas elavad liiga palju oma elu või ei ela üldse. Tänases loos räägime sellest, mida teha siis, kui gravitatsioon kauni soengu suure jõuga maa poole tõmbab või staatiline elekter need hoopis taeva poole lennutab. Ent kuna juukseviimistluse tooteid on tohutult palju, valisin seekordsesse fookusesse tekstuuri andvad spreid. 

Alles see oli, kui soolasprei sai juukseviimistluses kuumimaks hitiks, kuid nüüd on selle kõrval jõudsasti teed rajanud tekstuuri ja volüümi andvad tooted. Neid on poelettidel pihustiga või aerosoolpudelis, aga ka topsis, mis meenutab soolatoosi, millest saab juuksejuurtele puudrit raputada. 

Ma julgen arvata, et kõik tekstuurisprei kasutajad võivad öelda, et see hoiab võimsa lõvilaka kohevana ja soengus kauem, kui seda teeb vaht või lakk. Sprei muudab juuksed takuseks, kuid ei ole kleepuv ega kreemine, vaid hoopis kuiv ja pulbrine, samas muutmata juukseid elutuks ja – jumal hoidku selle eest – halliks. Ka kuivšampoon muudab juuksed mahulisemaks ja tõstab juurt ning paljud meist tegelikult seda hoopis volüümiandmise eesmärgil kasutavadki. Kuid nüüd on ikkagi aeg šampoon käest panna ja enda riiulisse uus pudel soetada!

Kuidas seda tekstuurispeid siis kasutada? Üsna paljusid võib kasutada nii kuivadel kui ka niisketel juustel ja ei ole absoluutselt vahet, kas juuksed on pikad, lühikesed, lokkis või pulksirged. Spreid võib lasta juurtele või õrnalt kogu juuksepikkuses ning eriti soovitatakse seda kasutada just õhukeste juuste puhul, et lõpuks saaksid ka need suure ja võimsa efekti. 

Kui kõik volüümispreid lubavad uhket ja volüümikat soengut, siis osad tooted on ka toonivad ja nii saab võimsale frisuurile lisaks värsked juuksejuured. Väga hea trikk on tekstuurispreid kasutada ka songuid tehes, näiteks kohevate ja paksude punutiste või õhuliste krunnide viimistlemiseks. See annab juustele mahtu neid tupeerimata ja muudab muidu väga libedad juuksed lihtsasti soengusse sätitavaks. 

Pikkadesse juustesse tekstuuripuudrit pannes võiks alustada juurest ja jättagi seda esialgu pikkusesse panemata, sest sõrmedega kammides saavutab väga hea efekti liigselt vahendit kasutamata. Ja kuigi me tahame kõiki häid asju ikka palju ja rohkem veel, jäägem siiski daamideks ja pidagem ka tekstuurisprei puhul meeles, et vähem on rohkem! Alusta väiksema kogusega, sest alati saab juurde lisada.

Et kaubanduses oleks natukenegi lihtsam orienteeruda, anname siinkohal mõned soovitused. Vaata neid allolevast galeriist!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid