Foto: Sandra Palm

Kriss Soonik, sädelev diskokangas ja glamuursed kokteiliõhtud

Juba mõne nädala pärast Tallinn Fashion Weekil esitlusele tulev Kriss Sooniku tänavusügisene kollektsioon on inspireeritud 70ndate glamuursetest kokteiliõhtutest. Kaubamärgile kohaselt on kollektsioonis nii pesu, sohvariideid kui ka ready-to-wear komplekte. 

“Põhirõhk on nagu alati mugavusel, kuid seda kõike elegantses ja šikis võtmes,” tutvustab Kriss. “Sellises, millega iga naine tunneks end enesekindlalt ja oleks valmis saavutama võimatut!” Disainer lisab, et uue kollektsiooni staar on eksklusiivne Katwoman trükiga veluurkangas, mida omakorda toetavad ajatu veluur ja samet, comeback’i tegev sädelev diskokangas ning luksuslik hõbedane pits.

Kaubamärgile loomupäraselt on muidu mugavatele disainidele lisatud kelmikaid ja silmapaistvaid detaile – nagu näiteks marabu udusuled. Esimest korda on kollektsioonis näha ka hõbedast sukatrippi, mis ilutseb detailina nii rinnahoidjatel, bodidel kui ka aluspükstel.

Muide, Tallinn Fashion Weeki raames esmaesitletakse koostöös laulja-laulukirjutaja Anetiga sündinud komplekte tema uue plaadi “Late to the Party” jaoks, mis ilmub 20. oktoobril. “Olen olnud suur Aneti talendi austaja juba aastaid ja kui meil tekkis võimalus koostööd teha tema uue albumi lavakostüümiks, hakkasid kohe ideed lendama,” räägib Kriss koostöö tagamaid. “Seda enam, et Anett austab ja naudib pehmeid riideid – pidžaamalaadsetest komplektidest dresside ja kimonodeni välja – klappis meie koostöö eriti hästi.”  

19. oktoobril Tallinn Fashion Weekil esitlusele tulevat kollektsiooni saab soetada Kriss Soonik stuudio-poest Paavli 5/2, kodulehelt www.kriss-soonik.com ning edasimüüjatelt: Siluett Pärnus, Pallopsoni Kuressaares ja Tallinn Design House Tallinnas. Olgu meenutatud, et nagu kõik eelmisedki Kriss Sooniku tooted, on ka uus kollektsioon valminud Tallinna stuudio-poes asuvas õmblusateljees.

Veel sarnaseid artikleid


BLOOM
Foto: Dmitry Knut

SOMA “BLOOM”: neile, kes märkavad ilu seal, kus teised sellest mööduvad

Kodumaise ehtemärgi SOMA uus hõbeehete kollektsioon “BLOOM” võtab lähtepunktiks õitsemise – mitte niivõrd hooajalise motiivina, vaid mõttena uuesti alustamisest. Kollektsiooni sõrmustes ja kõrvaehetes kordub seitsme kroonlehega võlulille kujund, mille juured ulatuvad SOMA asutaja Sofia Halliku lapsepõlve. 

„Minu esimene sõna ei olnud „emme“. See oli „lillekesed“,“ meenutab Sofia. Lilled saatsid teda lapsepõlvest alates, ent alles hiljem omandas erilise tähenduse ka muinasjutt seitsme kroonlehega võlulillest. „Mitte sellepärast, et võlulill täitis soove, vaid sellepärast, et ta rääkis lootusest.“ 

Täna tähendavad need seitse kroonlehte Sofia jaoks midagi hoopis muud. Mitte seitset soovi, vaid usku, et isegi kõige pikema talve järel on võimalik uuesti õitsema hakata. “Sest ma usun, et ilu ei ole lihtsalt midagi, mida vaadata. Ilu annab jõudu elada. See võib peituda metsas, kevadises taevas, kallistuses või kellegi soojas pilgus. Ilu tuletab meelde, et lootus ei kao. Mõnikord peitub lootus lihtsalt talve all,” lisab disainer.

Kollektsioonis “BLOOM” võib õis avaneda tervikuna või ilmuda vaid vihjena – kroonlehe, seemne või hommikukastet meenutava detailina. Kõik ehted valmivad hõbedast ja täielikult käsitsi, vahast vormimisest valamise ning viimistlemiseni. Halliku jaoks märgib see ühtlasi teadlikku naasmist füüsilise valmistamise juurde pärast aastaid digitaalsete tehnoloogiate uurimist.

„Ma ei soovinud, et õied oleksid täiuslikult sümmeetrilised. Loodus ei ole sümmeetriline. Ka inimene mitte,“ ütleb Hallik. Just käe jälg ja väikesed ebakorrapärasused annavadki kollektsioonile selle iseloomu – ajal, mil täiuslikku vormi saab masinaga aina hõlpsamini korrata, muutub nähtav inimlik puudutus omaette väärtuseks.

Kollektsioon on saadaval SOMA veebipoes, valitud Goldtime’i kauplustes üle Eesti ning Tallinn Design House’i poes.

Veel sarnaseid artikleid


Eesti disain Torontos
Foto: Mauricio Zelaya

KAE KAADREID: Eesti disainerite live-moefotosessioon Torontos

Augustis Torontos toimunud Eesti disainiprogramm UPMADE IN.EE on saanud endale uue visuaalse peatüki. Circular Threads sündmuse raames toimunud live-moefotosessioonil jäädvustas New Yorgis tegutsev fotograaf Mauricio Zelaya valiku Eesti disainerite loomingust.

Kui UPMADE IN.EE näitus tõi Toronto publiku ette ligi 40 Eesti disaineri tööd, siis fotosessiooniks kureeriti sellest eraldi moeseeria, kus kohtuvad rõivad, ehted, kudumid, jalanõud ja aksessuaarid. Kaamera ette jõudsid kodumaised disainerbrändid CAROLXOTT, Tijn Nelemans, Oksana Tandit, Reet Aus, Studio Luks, Karlotta Design, Studio Annreal, Lentsius, Liina Viira, Eve Hanson Design, Anneli Tammik Jewellery, Piret Loog, Miurio, Kirill Safonov ja Nons Barefoot.

Torontos kohapeal valminud fotoseeria ei olnud tavapärane stuudiovõte – pildistamine toimus publiku ees osana Circular Threads programmist, kus moe kõrval räägiti ringdisainist, tekstiilijäätmetest ja moetööstuse võimalustest vähendada sõltuvust pidevast uute esemete tootmisest.

Zelaya fotodel saavad eri käekirjaga Eesti disainerite tööd ühise rahvusvahelise moeseeria vormi ning näitavad, kui erinevalt võib tänapäeval kestlikku moodi tõlgendada – rekonstrueeritud rõivastest ja upcycling’ust kuni ehete, aksessuaaride ja eksperimentaalsemate siluettideni.

Toronto ei jää fotode ainsaks peatuspaigaks. Circular Threads moeseeria jõuab sügisel Eestisse ning seda esitletakse 28. septembrist 4. oktoobrini toimuva Disainiöö 2026 festivali raames.

Vaata Mauricio Zelaya Torontos jäädvustatud moeseeriat galeriist!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid