Kodumaine ehtemärk Lõõm avas veebipoe

Foto: Kristiin Kõosalu

Kodumaine ehtemärk Lõõm, mille ehtekollektsioon oli seni esindatud eksklusiivselt vaid Eesti Disaini Maja showroom’is Solarise keskuses, on nüüdsest saadaval vastvalminud e-poes merlerandmae.com.

Brändi Lõõm asutaja ja disainer Merle Randmäe, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikooli tootedisaini eriala, end ise ehtekunstnikuks ei nimeta. Küll aga ütleb ta: “Tänases üleküllastunud turusituatsioonis näen võimalust tugevalt etnograafilise taustaga ehtele, mis oleks sealjuures kaasaegne, funktsionaalne ja ajatu.” Veel lisab disainer, et tema suureks sooviks on tõsta esile unustusse vajunud vana, kuid mis ometi on nii lihtne ja omane – taaselustada rahvakunsti elemente ning rakendada neid uuenduslikul moel, ühendada traditsiooniline ja uus.

Merle sõnul annab lisaks ostlemisvõimalusele uus veebipood hea ülevaate sellest, kuidas Lõõm ehteid saab kanda mitmel erineval moel. Mitmekülgne on ka brändi kollektsioon “Kroon”, mille nimi tuleneb otseselt inpiratsiooniks olnud rookroonist – õlekõrtest laekaunistus, mis pidupäevadel ehtis meie esivanemate taresid. “Vanavanemate pärand on tõstetud uude konteksti ning väärindatud läbi materjalikasutuse – kõik ehted on valmistatud 925 hõbedast käsitsi traditsioonilisel viisil,” lisab disainer. Kõik ehteseeria ehted on põhjamaiselt minimalistliku joonega, mis aitab kaasaegsel naisel hoida enda ehtimisel väljapeetud lihtsat stiili.

Suurima valiku brändi Lõõm ehteid leiab värskelt valminud veebipoest merlerandmae.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid