Keila-Joa lossis avatakse Aleksandr Vassiljevi järjekordne näitus

Foto: Aleksandr Vassiljevi fond

4. märtsil avatakse Keila-Joa lossi muuseumis Schloss Fall avatud näitus „Romantismiajastu mood“, kus esitletakse rõivaid, aksessuaare ja maalikunsti Euroopa kuulsa moeajaloolase ja kollektsionääri Aleksandr Vassiljevi kogust. See esimene täielikult 19. sajandi neogooti moele ja kunstile pühendatud näitus sulandub hästi selle huvitava kunstivoolu näidiseks saanud Schloss Fall ajaloolisse interjööri.

Aleksandr Vassiljevi (1958) kollektsiooni rõivaste, aksessuaaride ja kunstiteoste näitus tutvustab vaatajatele romantismiajastu moodi, mille silmapaistvaks vooluks sai 18. sajandi lõpust 19. sajandi esimese pooleni neogootika. Ekspositsioon koosneb 25 rõivaesemest, sealhulgas 19. sajandi teise poole uusgooti stiilis loodud kleitidest ja teatrikostüümidest, mis kannavad endas keskajavaimustuse pitserit. Peale rõivaste esitletakse näitusel ka portreesid, mis illustreerivad Euroopa moe arengut romantismiajastul, ning arvukaid aksessuaare.

Aleksandr Vassiljev, kes on eri keeltes välja andnud üle 40 moeajaloole pühendatud raamatu, on ühe maailma suurima erakollektsiooni omanik, interjööridisainer, teatrikunstnik, telesaatejuht, õppejõud ja paljude moodsate projektide hing.

Näitus „Romantismiajastu mood” Keila-Joa lossi muuseumis Schloss Fall jääb avatuks 29. maini.

Sarnased artiklid

Kommentaarid