Karin Kent Grundbergi ja Francesca Locati näitused A-galerii akendel

Foto: Francesca Locati

A-Galeriil on sel aastal suur rõõm teha varasemast enam koostööd ka väliskunstnikega. Alates kolmapäevast, 3. märtsist on A-Galerii akendel avatud kaks eraldi näitust ühisnimega “MYCELIA x QUIETIVO”. Karin Kent Grundbergi ja Francesca Locati näitustel, mis tegelevad ühisuse ja ühtsusega, on põhiliseks materjaliks klaas.

Karin Kent Grundberg on peamiselt metalli ja klaasiga töötav Rootsi skulptor ja kunstnik. Kummastavusse ja rohmakusse kalduva esteetilise lähenemisega paneb ta iluideaalid kahtluse alla ning julgustab vaatajat vigades ja ebatäiuses ilu avastama. Segades oma loomingusse mütoloogilisi elemente loob ta lugusid erinevat liiki äärealade organismidest – asfaldist läbikasvavast umbrohust – mis ühendavad jõud, et inimeste loodud maailmakorraldus segi paisata. Tema näitus “MYCELIA” ehk tõlkes seeneniidistik käsitleb allmaa-asukaid. Nii metafoorides kui otsesõnu.

Francesca Locati on noor Itaalia ehtekunstnik. Tal omandas bakalaureusekraadi moedisaini erialal Milanos asuvas Euroopa disainiinstituudis ning spetsialiseerus ehtekunstile. Ta pälvis 2019. aastal JPlus auhinna ning tema teoseid on eksponeeritud Piacenzas, Torinos, Roomas ja Barcelonas. Tema näitus “QUIETIVO” räägib ülevast tundest, mis saabub üksnes puhta ideaalse sinise värvi üle mõtiskledes.

Karin Kent Grundbergi ja Francesca Locati näitused jäävad avatuks kuni 24.04.2021.

Sarnased artiklid

Kommentaarid