Kandideeri Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursile!

Foto: Eesti Disainikeskus

Eesti Disainikeskus annab teada, et 23. aprillist kuni 29. juunini saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursile, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti võimekamaid disainereid ja disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid. Eesti Disainiauhinnad 2020 toob avalikkuse ette disainivaldkonna viimase kahe aasta edulood. 

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihandi sõnul on Eesti Disainiauhinnad juba aastaid olnud disainivaldkonna olulisim tunnustussündmus: “Kuigi 2020. aasta on kujunenud eriliseks, seoses koroonaepideemiaga ning võib olla keeruline praeguses eriolukorras mõelda rõõmustamisele või suursündmuse korraldamisele, siis arvame siiski, et see ei takista heade disainitööde nähtavaks tegemist ja disaini rakendamise väärtustele tähelepanu juhtimast. Oleme sel korral – järjekorras juba viiendate – Disainiauhindade kandideerimise nihutanud natuke varasemaks, et jõuaksime avalikkuse ette tuua rohkem huvitavaid disainilugusid ja disainilahendusi.”

2020. aasta Disainiauhindadel on uuenduskuuri läbinud ka graafilise ja digitaalse disaini auhindade kategooria. ADC*E (Art Directors Club Estonia) juhatuse liige Janno Siimar selgitab muutuste tagamaid: “Eesti Disainiauhinnad muutuvad ADC*E kontekstis väärtuspõhiseks, ehk hinnatakse seda, kui hästi tehtud töö edendab meie ühiskonnale olulisi väärtuseid. Uue hindamise protseduuri kallal on töötatud nüüdseks juba terve aasta, koos ADC*Europe juhatuse ja klubide esindajatest koosneva töörühmaga. Muutused on tingitud ka sellest, et sisuliselt identseid konkursse on liiga palju (sh Eestis) ning see viib auhinna väärtuse alla.

Jah, käelised oskused, ideed, teostus ja ka äriline tulemus on väga olulised, kuid lisaks sellele on veel midagi, mida täna ei hinda keegi – Kuidas meie, disainerid, tegelikku väärtust loome? Kuidas me tegelikult maailmale kasulikud oleme? Selle külje esile toomine on nii ADC*Europe kui ka ADC*Estonia klubide lähituleviku suund ja püüdlus ning seda proovime rakendada sel aastal ka Eesti Disainiauhindadel. Kuldmunal, mida korraldab Turundajate Liit (TULI), hindame seevastu ka edaspidi disainikategoorias suurepärast loovideed ja filigraanseid teostusoskusi. Usume, et jõuame nii kohta, kus meil on üks suur, võimas, kärtsu ja mürtsuga loovusfestival kevadel ning üks suur ja võimas, tõsine ja auväärne disainifestival sügisel ning mis kõige olulisem – mõlemad konkursid täiendavad teineteist ja aitavad meie valdkonnal areneda läbi suurepäraste tööde esile tõstmise ja suurepäraste disainerite tunnustamise. Nagu ikka konkureerivad ADC*E kategooriate võidutööd Barcelonas ADC*Europe auhindadele.”

Uute auhindadena on sel aastal lisandunud ka Disainimuutja (Grand Prix) auhind, millega tõstetakse esile ja tunnustatakse disainereid, kes on laiendanud valdkonna piire, arendanud ning rakendanud disainiprotsesse uuel ja tõhusal moel ning Aasta Disainitegu auhind, millega tõstetakse esile silmapaistvaid tegevusi disainiteadlikkuse ja -kasutuse edendamisel, disainivaldkonna arengute mõjutamisel ning tunnustatakse isikuid või organisatsioone, kelle eestvedamisel või toel seda on tehtud.

Täpsem info, seoses tööde esitamisega: eestidisainiauhinnad.ee

Sarnased artiklid

Kommentaarid