Juba 50 Eesti moeettevõtet on öelnud karusnahale ei

Foto: Sokisahtel

Juba poolsada Eesti moeettevõtet on liitunud rahvusvahelise karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, mida Eesti haldab MTÜ Loomus. 50. liituja tiitli sai endale Sokisahtel.

Sokisahtli jaekaubanduse juht Eneli Agu rääkis, et nad hoolivad keskkonnast, loomadest ja loodusest ning karusnaha mittekasutamine on selle juures üks põhimõte, mida nad järgivad. “Loomad ja linnud on meie sokkidel lõbusad, vahvad ning rõõmsad, mistõttu hoiavad nad kandjal tuju üleval ja on sõbralikuks meeldetulekuks, et loomariik ja meid ümbritsev keskkond vajab hoolt, hellust ning kaitset igal sammul,” sõnas Agu.

Programmi “Fur Free Retailer” koordinaatori Maaja Mälli sõnul on poolsada liitujat Eesti väiksust arvestades väga hea tulemus. “Karusloomafarmide keelustamine on praegu väga aktuaalne teema ning mul on suur rõõm, et nii palju ettevõtteid on karusnahavaba Eesti poolt. See on selge märk, et moeloojad mõistavad, et karusnahk pole vajalik ega otstarbekas ning on aeg selle kasutamisele lõpp teha. Oleme iga uue liituja üle väga õnnelikud, sest see näitab, et veel üks ettevõte on otsustanud, et karusnahavaba mood on ainuõige,” rääkis ta ja lisas, et peagi liitub programmiga veel mainekaid ja tunnustatud ettevõtteid.

Programmiga “Fur Free Retailer” liitunud ettevõtted ei kasuta oma toodetes karusnahka. Lisaks Sokisahtlile on Eestis karusnahavaba moe kasuks otsustanud Reet Aus, Eve Hanson, Tanel Veenre, Diana Arno, Ennos, Studio August, e-pood astri.ee ning paljud teised. Välismaal on programmiga liitunud mitmed mainekad moeettevõtted, näiteks Hugo Boss, Armani, Versace ja Gucci.

Sarnased artiklid

Kommentaarid