John Galliano
Foto: Zara

John Galliano naaseb moepilti, aga mitte nii, nagu te ootasite

Moemaailm sai täna mõnevõrra ootamatu uudise osaliseks. Moegeeniuseks tituleeritud John Galliano järgmine samm ei vii teda tagasi mõnda couture-majja, vaid hoopis… Zara juurde.

Hispaania kiirmoebränd teatas kaheaastasest loomingulisest koostööst Gallianoga, kelle ülesandeks saab brändi arhiivi “ümberkirjutamine” hooajaliste kollektsioonide kaudu. Esimene tulemus peaks poodidesse jõudma juba 2026. aasta septembris.

Galliano nimi ei vaja moemaailmas pikemat sissejuhatust. Diori-aastatel, 1997. kuni 2011. aastani, kujunes temast üks oma põlvkonna mõjukamaid loojaid. Hiljem jätkas ta Maison Margielas, kuni lahkus sealt 2024. aastal.

Just seetõttu mõjub koostöö Zaraga korraga nii ootamatu kui ka veidi vastuoluline. Ühelt poolt on huvitav näha, mida teeb autor, kelle tugevus on alati olnud kontseptsioon, dekonstruktsioon ja karakter, formaadis, mis eeldab mastaapi, kiirust ja taskukohast kättesaadavust. Teisalt tekitab küsimusi see, kuidas Galliano maailm üleüldse kiirmoe loogikasse mahub — isegi siis, kui pressitekst räägib “arhiivide ümbermõtestamisest” ja loomingulisest jätkusuutlikkusest.

Galliano ise on koostöö suhtes ootusrikas. “Olen väga elevil, sest see ei ole midagi, mida ma oleksin varem teinud. Selles on uudsust, põnevust ja protsessi ennast. Isegi oma tiimile pean ma iga päev meelde tuletama: ei, see ei ole see ega too. Me kirjutame seda lugu uuesti. See on olnud väga lõbus ning mulle tundub, et just praegu on see väga positiivne asi, mida teha — ja loomingulisest vaatenurgast ka tõeliselt jätkusuutlik.”

Zara on viimastel aastatel teinud ridamisi nimekaid koostöid, kuid Galliano lisab sellesse ritta kaalu, mida naljalt ei dubleeri. Portaili ettevaatliku optimismiga võib öelda: pöialt hoiame. Mitte tingimata Zara pärast, vaid selleks, et Galliano suudaks ka siin teha midagi enamat kui järjekordse suure nimega kapselkollektsiooni.

Veel sarnaseid artikleid


Stella McCartney
Foto: H&M

H&M ja Stella McCartney, 20 aastat hiljem

20 aastat pärast oma esimest koostööd annavad H&M ja Stella McCartney välja uue ühiskollektsiooni, mis jõuab müügile 7. mail. Kui 2005. aasta koostöö oli H&Mi toonaste disainerkollektsioonide üks esimesi ja märgilisi peatükke, siis uus väljalase vaatab korraga nii tagasi kui edasi, põimides McCartney moemaja 25 aasta käekirja tänaste trendidega.

Uues kollektsioonis kohtuvad Stella McCartneyle omane oversized-siluett, voogavad trench-mantlid ja terav rätsepatöö arhiivist pärit mängulisemate elementidega. Silma paitavad ka Falabella ketidetailiga kleidid ja topid, pikk valge keep-varrukaga kleit ning pidulikumad komplektid, mis mõjuvad ühtaegu nostalgiliste ja tänapäevastena.

“Näen seda kollektsiooni rännakuna läbi oma moeajaloo,” sõnab Stella McCartney. “See on tõeline segu tänastest klassikutest ja mõnest minu vanast lemmikust, mis taaselustavad minu esimesed sammud moes ning minu käekirja kujunemise. Kollektsioon on mänguline, tugev, särav, rõõmus ja rafineeritud.”

Kollektsioonis on oluline roll ka aksessuaaridel – kotte on kuues eri vormis, lisaks ehted ja jalanõud, kus kordub McCartney signatuuriks kujunenud Falabella kett. Materjalivalikus tuuakse välja taaskasutatud ja orgaanilisi kiude, RWS-sertifikaadiga villa ning uuenduslikke materjale, mille lähteainena kasutatakse muu hulgas tööstuslikku maisi ja ümbertöödeldud taimeõli.

Kui rääkida kollektsiooni vastavaldatud kampaaniast, siis selle pildistas Londonis üles Sam Rock, kaamera ees Renee Rapp, Angelina Kendall ja Adwoa Aboah.

Tutvu kollektsiooniga galeriis!

Veel sarnaseid artikleid


Pedro Pascal
Foto: Pedro Pascal | CHANEL.

Pedro, Nicole, Ayo ja loomulikult CHANEL

CHANEL avalikustas 2026. aasta kevadsuvise prillikampaania, kus teevad kaasa moemaja saadikud Nicole Kidman, G-Dragon, Lily-Rose Depp, Pedro Pascal ja Ayo Edebiri. Craig McDeani pildistatud portreedes on fookuses CHANELile omane mänglev elegants, mida kannavad edasi ka hooaja prilliraamid.

Eriti rõõmustab Portaili Pedro Pascali kaasamine, sest värskelt välja kuulutatud CHANELi saadik toob moemajja karismat, vahetust ja pisut ootamatut energiat.

Kollektsioon ise tõlgendab taas CHANELi klassikalisi elemente – kahetoonilisust, tepitud mustrit ja topelt-C märki – lisades neile sädelust, reljeefseid detaile ja erksamaid toone. Tulemuseks krapsakas, enesekindel ja väga selge hoiakuga kampaania. Tutvu kampaaniaga galeriis!

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid