Joel Remmel Trio andis välja viienda stuudioalbumi “Kevad”

Foto: Pressifoto

Täna, rahvusvahelisel jazzipäeval ilmus Joel Remmel Triol uus album. Sel korral kuuleb lisaks ansambli püsiliikmetele Joel Remmelile, Heikko Remmelile ning Ramuel Tafenaule ka armastatud lauljatari Liisi Koiksonit, Soome esitrompetisti Jukka Eskolat ning kodumaise saksofonimängu tipptaset Aleksander Paali esituses. Lisaks teevad albumil kaasa Mattias Vihmann metsasarvel ning Markus Eermann flöödil.

Plaadil kõlab peamiselt Joel Remmeli originaallooming, mis on värskekõlaline ja eriilmeline — jazzmuusikale omaselt saab nautida särtsakaid improvisatsioone ja mahedaid gruuve. “Album “Kevad” vaatab ühelt poolt tagasi Joel Remmel Trio kümnele viljakale tegutsemisaastale. Teiselt poolt kätkeb muusika endas aga ootust — nii kevade tuleku kui ka taas lavale pääsemise ootust. Plaadil kuuleb musitseerimas ka mitmeid meie häid sõpru, kes oma laulu- ja pillihäälega helipilti oluliselt rikastavad,” tutvustab albumit Joel Remmel. 

Esimest korda teeb Joel Remmel Trio albumil kaasa ka Liisi Koikson: “Joel on minu väga hea sõber juba umbes 10 aastat ja nii mõnus on olnud koos muusikutena edasi areneda läbi kõikvõimalike eripalgeliste projektide. Sellepärast oli mul eriti hea meel, et ta mind ka oma trio plaadile musitseerima kutsus — loodetavasti sellepärast, et usaldab mind ja mina jälle teda. Stuudios läks kõik ladusalt ja olles elavast muusikast pikalt eemal olnud, mõnulesin täiel rinnal nende poiste kokkumängu kuulates. Puhas kõrvamesi.”

Kümne aasta jooksul on nüüdseks välja antud viis albumit — “Kevad (2021), “Sharp” (2019), “Some Things Never Change” (2016), “More Than Fishermen” (2014) ja “Lumekristall” (2012). Ansambli kõla on aastate jooksul põhjamaise tooni juurest liikunud klassikalise jazzi poole. Lisaks arvukatele kontsertidele Eestis on Joel Remmel Trio esinenud Hiinas, Venemaal, Suurbritannias ja paljudes teistes Euroopa riikides ning nende albumid on hinnatud ka jaapani jazzipubliku poolt. Läbi aastate on trio teinud koostööd ka mitmete erinevate orkestrite ja sadade muusikutega ning eelmisel kevadel oldi Eesti Muusikaauhindadel nomineeritud ka Aasta Jazzalbumi kategoorias.

Kuula Joel Remmel Trio uut albumit Spotify’st ja teistelt voogedastusplatvormidelt!

Sarnased artiklid

Kommentaarid