Järgmisel laupäeval toimub Eesti Rahva Muuseumis moeetendus „ENNE“

Foto: Kris Süld

27. jaanuaril toimub Eesti Rahva Muuseumis moeetendus „ENNE“, mis tutvustab Eesti Kunstiakadeemia tudengite Sirli Pohlaku ja Kertu Kivisiku etnograafilisest pärimusest inspireeritud modernseid kollektsioone.

Tegemist on erakordses atmosfääris toimuva vaatemänguga, milles saavad kokku minevik ja tulevik, vana ja uus. Inspireerituna rahvarõivastest näitavad disainerid neljakümne meetri pikkusel laval värvirohket ja julget loomingut, mis peegeldab neid nii inimese kui ka moekunstnikuna.

Moeetenduse “ENNE” pealkiri on sõnademäng, mis viitab üheaegselt nii ajarännakule kui ka heale endele. Üritus algab Tartus esimest korda toimuva MoeKunstiKino seansiga ja kulminatsioonina on võimalik kogeda kontseptuaalset moevideot virtuaalreaalselt. Lisaks on ürituse jaoks spetsiaalselt kokku pandud eksklusiivne vahesetendus nimega “Eesti muld ja Eesti süda”, mille stilistiks on Mariliis Niine.

Etnograafilise moekunsti ehedate näidetega saab lisaks tutvuda ka Eesti Rahva Muuseumi galeriis, kus on samal ajal avatud näitus „Külatänavalt punasele vaibale. 100 aastat rahvuslikku moodi“.

Üritus toimub 27. jaanuaril algusega kell 18.30. Sissepääs üritusele on tasuta. Uuri lisa: https://www.facebook.com/events/1375377392584692/.

Sarnased artiklid

Kommentaarid