ILUKÜSIMUS: Ons avokaado liiga hea, et süüa?

ILUKÜSIMUS: Ons avokaado liiga hea, et süüa?

Kindlasti ei ole teile märkamata jäänud, et me elame avokaado kultusajastul. Inimeste tohutult suur avokaadoarmastus on tänaseni aina kasvanud ning ei saa öelda, et see 2019. aastal ka pidurduks. Otse vastupidi, see imeline (ja hinnaline) puuvili on pannud inimesi naljatama, et nad ei saa omale isiklikku korterit lubada, kuna söövad liiga palju avokaadot.  

Loomulikult on avokaado maitsev ja tervisele väga kasulik, sisaldades mitmeid B-rühma vitamiine, kaaliumi, foolhapet, magneesiumi, C-, E- ja K-vitamiini. Kuid nüüd võib juba öelda, et avokaado on astunud järgmise sammu ja sisenenud ilumaailma. Teda leiab nii toonikutest, silmakreemidest kui loomulikult ka niisutavatest maskidest. Ons ta siis tõesti liiga hea, et (ainult) süüa? Tundub nii! 

Millega siis see viljake end ilumaailma sisse sõi? Väga lihtne: avokaado on tänu selles sisalduvatele rasvadele ja vitamiinidele tohutult intensiivne niisutaja. Üks imevägilane on nimelt oleiinhape – küllastumata rasvhape, mida sisaldab ka kookos. Ja kes siis kookosõli populaarsusest kuulnud ei ole? Siinkohal tasub aga mainida, et seda taevalikku oleiinhapet on kookosõlis umbes 8-10%, avokaados aga lausa kuni 65-70%. Seetõttu tasub avokaadot kasutada nii näol, kehal, kätel ja miks mitte ka juustes. 

Samuti on hea avokaadot sisaldavaid tooteid saabuval suvel nahale määrida, kui oled päevitamisega natukene liiale läinud. Lisaks niisutusele aitavad avokaados sisalduvad rasvad nahal kiiremini rahuneda ja taastuda. Muide, viljas peituvad C- ja E-vitamiinid omavad ka õrna UV-kaitset. Ja viimaseks aitab see paljude lemmik võidelda ka vananemisilmingute ja pigmendilaikudega. C-vitamiin mängib väga tähtsat rolli kollageeni ja elastiini loomisel ning just need kaks seisavad meie naha elastsuse ja toonuses püsimise eest. 

Nii et igati julgustame poest osta kaks avokaadot ning ühe loomulikult ära süüa, kuid teisest teha ise näo- ja juuksemaske. Kahvliga purustatud avokaadot võib segada kas banaani, mee või jogurtiga. Probleemsele nahale sobib hästi avokaado segamine munavalgega. Maskil lasta mõjuda 15 minutit ja võibki sooja veega näo puhtaks pesta. Juuksed on tänulikud, kui segada kokku mask avokaadost, munast ja oliiviõlist, kuid olgu lisatud, et seda peaks loputama jaheda veega. Kes ise aga maske teha ei armasta, see leiab avokaadot sisaldavaid tooteid ka kaubandusest. Allpool galeriis meiepoolne valik!

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid