ILUKABINET: Tasakaalukas Guerlaini L’ESSENTIEL

Foto: Portail.ee

0% õli. 0% silikooni. 0% alkoholi. Juba see kõlas piisavalt intrigeerivana ning kutsus üles katsetama Guerlaini uut jumestuskreemi, mis kannab kaunist (ja tähenduslikku) nime L’essentiel.

L’essentiel, täpselt nagu selle ingliskeelne vaste essential, on mõeldud olema ideaalne igapäevane kaaslane sinu näonahale, tehes selle lihtsalt öeldes kauniks, kergelt kumavaks, meeldivalt hingavaks, niisutatuks ning õhusaaste eest kaitstuks. Kõlab ju imeliselt? Kõlab. Ja peab tunnistama, et need lubadused ei ole üldsegi nii liialdatud.

Olen tänaseks Guerlaini L’essentieli katsetanud paari nädala jagu. Mitte igapäevaselt, küll aga neil päevadel, kui on vaja olla natuke esinduslikum ning veidi rohkem varjata näonahal seda, et mul on kodus 6-kuune imik. Olen maininud ka varem, et just see imik on pannud mind kõvasti rohkem vaatama looduslikumat laadi ilutoodete poole ning seetõttu mulle juba ette väga meeldis, et L’essentiel sisaldab 97% ulatuses looduslikke koostisosi. Ülejäänud 3% on otsustanud jääda salapäraseks, kuid Guerlain kinnitab, et need on igati mõistlikud koostisosad, mis aitavad kõiki teisi koostisosi omavahel siduda ning tagada jumestuskreemi meeldiva tekstuuri. Seega olin nõus nendest paarist protsendist mööda vaatama.

Kuidas siis uus jumestuskreem ka tegelikult on? Kuna olen üle mõistuse heleda näonahaga (paljud ilufirmad isegi ei valmista nii heledaid jumestuskreeme), siis esimene plusspunkt läks L’essentielile juba selle eest, et nende 30 (!) tooni seast leidsin enda nahale ideaalse. Kusjuures, minu katsetatud 00N ei olnud isegi kõige heledam, mis värvikaardilt saadaval. Täpsustuseks olgu öeldud, et Eestisse tuleb müügile küll ainult 12 tooni, mis sellegipoolest piisavalt hoolikalt valitud just meie turgu ja palgeid silmas pidades. Peale kandub jumestuskreem vägagi hõlpsasti ning jääb tekstuuri ja katvuse poolest kusagile BB-kreemi ning tavapärase jumestuskreemi vahele, ehk see katab iluveakesed täpselt nii palju kui vaja, jättes näonaha siiski parajalt loomulikuks ja meeldivalt kumavaks. Muidugi sõltub selle loomulikkuse tase ka sellest, kui palju jumestuskreemi peale kanda, kuid minul tegi juba herneterasuurune kogus oma töö ära. 

Natuke ka jumestuskreemi koostisest. Takoonimahl. Esimest korda kuulen, kuid väidetavalt sisaldab see pro- ja prebiootikume, mis turgutavad naha vastupanuvõimet. Punane vetikas. Juba olen kuulnud, et see pakub näonahale kaitset ja niisutust, eriti hästi näiteks just talvisel ajal. Valge kakaouba. Ei ole isiklikult sellist kohanud, kuid võin uskuda küll, et see niisutab ja kaitseb nahka. Seega, paistab, et Guerlain on selle jumestuskreemiga pannud suurt rõhku naha kaitsele, mis ei ole absoluutselt halb. Kas see ka varjab pooride näilikkust ja ühtlustab näonahatooni kuni 16 tunniks? Jah ja jah, kuid pean tunnistama, et mul ei ole nende paari nädala jooksul veel kordagi olnud vajadust jumestuskreemi 16 tundi järjest kanda. Nelja kuni viie tunniga saab aga jumestuskreem väga eeskujulikult hakkama. 

Muide, kui rääkida lõpetuseks ka jumestuskreemi visuaalselt kaunist pudelist, siis selle on loonud Prantsuse „ökodisainer” Mathieu Lehanneur, kes ammutanud inspiratsiooni pudeli kuju loomisel ringist kui iseseisvast disainielemendist. Guerlainile tegi ta ettepaneku luua pudeli kahe kerana, mis sümboliseerivad ei midagi muud kui tasakaalu. Minu meelest on see ilus mõte ning tulemus väga magnifique. 

Millise hinde ma L’essentielile paneksin? Ütleme siis nii: 97% looduslik. 98% kiidusõnu väärt. Viimased 2% on otsustanud jääda salapäraseks. 

Guerlaini L’ESSENTIEL on alates veebruarikuust saadaval Tallinna Kaubamajas, Stockmannis ning Rocca al Mare ja Ülemiste keskuse I.L.U kauplustes hinnaga 58,30 €.

*Artikkel on valminud koostöös Guerlainiga.

ILUKABINET on Portaili iluteemaliste artiklite seeria, milles Portaili toimetajad võtavad arvustada ühe uudistamist väärt ilumaailma toote, et aidata oma subjektiivsusega meie lugejatel selles meeletus ilutoodete ja -tarvikute virvarris paremini orienteeruda. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid