Ideekonkurss otsib mööblitootmisjääkidele taaskasutust

Foto: Eesti Sohva

Juba teist aastat järjest otsitakse konkursiga nutikaid ideid mööblitootmises tekkivate nahajääkide taaskasutuseks ning ringlusesse suunamiseks. Ideid oodatakse kõigilt huvilistelt asjaarmastajatest professionaalsete disaineriteni kuni 25. aprillini ning parimad valib välja žürii, kuhu kuulub ka kestliku rõivatööstuse ja ringmajanduse eestvedaja Reet Aus.

Konkursi auhinnafond on 2000 eurot, mis jaguneb žürii hinnangutele vastavalt järgmiselt: 1. koht 1000 eurot, 2. koht 300 eurot ja 3. koht 200 eurot. 500 euro suuruse eripreemiaga tunnustatakse ka rahva lemmikut, kelle valivad välja inimesed Eesti Sohva Facebooki lehel. Kõik prototüübi loomiseks vajaminevad materjalid saab tellida tasuta ringmajanduse veebikeskkonnast SmartSwap.com.

“Sõltuvalt tootjast, materjalist ning kogusest leidub mõnikord inimesi, kes tootmisel tekkiva ülejäägi vastu huvi tunnevad. Üldjuhul rändab tootmisel rakenduseta jäänud tooraine siiski kas prügimäele või põletamisse,” ei tee konkursi eestvedaja ja mööblitootja Eesti Sohva juht Priit Pettai probleemist saladust. “Ehkki enamik tootjaid sellest kõva häälega ei räägi, on materjali ülejäägid – vähemal või suuremal määral – kitsaskohaks kõikide tootjate jaoks,” lisas ta. 

Mullune konkurss oli suunatud tekstiilile üldisemalt ning kokku laekus üle 100 töö, sealhulgas leidsid inimesed tekstiilile uue rakenduse näiteks diivanipatjade, kabe-malelaua, kassipesa, mänguklotside ja kosmeetikakoti näol. Nii nagu möödunud aastatel, on konkursi eesmärgiks inspireerida inimesi loovusele ning saadetud ideed kuuluvad ka pärast konkurssi osalejatele, kes otsustavad kas ja kuidas nendega edasi minna.

Konkursi žüriisse kuuluvad disainer ja ettevõtja Reet Aus, EKA aksessuaari- ja köitedisaini osakonna juhataja Stella Runnel, nahakunstnik ja disainer Lennart Mänd, Eesti Maailmakoristuse eestvedaja Mart Normet, eelmise aasta Ideekonkursi võitja Anne Oberšneider ja Eesti Sohva juhatuse liige Priit Pettai.

Lisainfot konkursi ja osalemise kohta leiab aadressilt https://eestisohva.ee/konkurss/. 

Sarnased artiklid

Kommentaarid