Foto: Bryan Adams

Hurts esineb juulis Tallinna lauluväljakul

Sel suvel, 25. juulil annab armastatud Manchesteri duo Hurts kontserdi Tallinna lauluväljaku Mere alal. Kui esialgu pidi bänd andma Baltikumis vaid ühe kontserdi (26. juulil Siguldas), siis kõrge nõudluse tõttu – eriti just Eesti fännide poolt – lisati tuurigraafikusse ka Tallinna kontsert.

Elegantse briti duo Hurts kontserdil saab kuulda nii nende värskeimat loomingut bändi viiendalt albumilt “Faith” kui ka varasemaid hitte nagu “Wonderful Life”, “Better Than Love”, “Stay”, “Sunday”, “Blood”, “Tears & Gold”, “Illuminated”, “Miracle”, “Somebody To Die For”, “Blind”, “Surrender”, “Some Kind Of Heaven”, “Nothing Will Be Bigger Than Us”, “Wings”, “Rolling Stone”, “Wish”, “Beautiful Ones” ja “Ready To Go”.

Albumi “Faith”materjal sündis keerulisel pandeemia ajal ning seetõttu lükkus ka esialgu 2021. aastaks planeeritud tuur edasi. Intervjuus muusikaajakirjale NME rääkis solist Theo Hutchcraft albumist nii: “Tahtsime minna tagasi oma esialgse olemuse juurde. Armusime uuesti sellisesse muusikasse, nagu alguses tegime. Meid on alati popmuusika tumedam pool paelunud. On kummaline aeg, et uut muusikat välja anda, kuid tunne on hea, sest meie muusikas on positiivne sõnum, mis räägib muutumisest ja muutuste aktsepteerimisest. Loodan, et inimesed leiavad selle sõnumi meie muusikast üles.”

Hurts alustas tegevust 2009. aastal Manchesteris kui vokalist Theo Hutchcraft ja multi-instrumentalist Adam Anderson koostööd tegema hakkasid. Neile on omane elegantne riietumisstiil, suurepärased meloodiad pigem 80ndatest kui tänapäevast, pisut sünged, kuid intrigeerivad tekstid ja ei saa alahinnata ka muusikavideosid, mis võtavad tihti üllatavaid pöördeid.

Hurts pälvis kiirest tunnustust oma esimese albumiga “Happiness” (2010). Kuus singlit sellelt plaadilt jõudsid edetabelite tippu erinevates Euroopa riikides ning album sai kuldplaadi staatuse Suurbritannias ja Austrias ning plaatinaplaadi staatuse Saksamaal. Bändi staatust popmuusika maailmas kinnitasid ka järgmised plaadid “Exile” (2013), “Surrender” (2015) ja “Desire” (2017).

Hurts esineb Tallinnas 25. juulil, Tallinna lauluväljaku Mere alal. Eelismüük Piletilevi uudiskirja “Piletipost” saajatele algab teisipäeval, 4. aprillil kell 10.00. Avalik müük saab alguse neljapäeval, 6. aprillil kell 10.00. Sigulda kontserdile ostetud piletid kehtivad ka Tallinna kontserdil ning neid ei pea ümber vahetama. Kui on soov siiski just Sigulda kontserdile tulla, saab seda loomulikult teha. 

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Pressifoto

Minimal Windist tuntud Paula Pajusaar avaldas lühialbumi

Bändi Minimal Wind kaasasutaja, laulukirjutaja ja kitarrist Paula Pajusaar avaldas oma sooloprojekti Poolring alt esimese lühialbumi “dragons”.

“See kogumik on lugu unistusest, mis on mul olnud juba väikesest saati,” tutvustab Paula. “Veetsin lapsena palju aega fantaasiamaailmades, raamatuid lugedes ja unistades. Mõnikord suvel ronisime õega mahajäetud hoonete katustel ja kujutlesime, et lendame draakoniga üle kodutänavate. Mäletan seda tugevat igatsust ja uudishimu — kui kaugele sealt näeks ja mis tunne oleks läbi õhu liuelda.”

Žanriliselt on EP kuus lugu segu lo-fi stiilist ja filmimuusikast, kohati on tunda isegi klassikahõngu. “Kui peaksin kuulamissoovituseks valima ainult ühe loo, siis oleks see kindlasti EP viimane lugu “valkyrie”, mis on on väljamõeldud keeles ja kahe noodi vahepealses helistikus,” ütleb Paula.

Kahes loos teevad kaasa Johan-Eerik Kõlar klaveril, Katrina Merily Reimand viiulil, Simone Minn vioolal ja Martin Mänd tšellol. Albumi miksis ja masterdas Siim Ülavere.

Kevadel Viljandi Kultuuriakadeemias produtsendi kõrghariduse omandavale muusikule kohaselt produtseeris Paula oma EP lood ise. “Üldiselt on see väga DIY-kogumik. Kaanefotod, visuaalid, produtseerimine, suur osa salvestamisest — kõik on oma kätega meisterdatud, ja see annab terviklikkust ning intiimsust juurde. Hea meel on tõdeda, et see teos sündis ausast kohast, kus tähtis on vaid kunst. Et ma ei ole proovinud albumit kuhugi kasti sobitada, vaid olen lasknud tal oma elu elada,” sõnab Paula lõpetuseks.

Kuula Poolringi ühialbumit “dragons” Spotifyst!

Veel sarnaseid artikleid


Foto: Tartu Kunstimuuseum

Esimest korda toimub Open House Tartu 2024

Tänavu jõuab satelliidina Tartusse Tallinnas juba aastaid kanda kinnitanud sündmusformaat Open House. Ühel kevadisel nädalavahetusel, 20. ja 21. aprillil avavad huvilistele tasuta enda uksed ligi 30 erinevat Tartu asukohta. Open House Tartu on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist.

Valitud kohad, olles kas arhitektuurselt, kultuuriliselt või ajalooliselt olulised, moodustavad programmi, mis hõlmab endas üle 300 tuuri ja enam kui 100 vabatahtliku panust. Huvilisi juhatavad vabatahtlikest giidid, tuurid on koostanud aga oma ala asjatundjad: arhitektid, ajaloolased, objektide haldajad, kuid ka elanikud. Eraldi alaprogramm on suunatud noortele.

Ülikoolilinn Tartule kohaselt viivad ekskursioonid Tartu Ülikooli peahoonesse ja raamatukokku, Eesti Üliõpilaste Seltsi majja, Rahvusarhiivi ning Uude ja Vanasse Anatoomikumi. Külastajad võivad avastada end erinevatest kõrgustest, kuna tuurid toimuvad ka A. Le Coq’i õlletehases, Lennuakadeemias ning Tartu Tähetornis. Erilisust lisavad külastused Tiigi seltsimajja, Alvar Aalto Villa Tammekannu ja Riigikohtusse.

“Arhitektuur on meie kultuuri vankumatu osa ning mis oleks parem võimalus Eesti arhitektuuri tutvustamiseks kui tänavune Euroopa kultuuripealinn Tartu,” sõnab Open House Tartu ja Tallinna produtsent Aleksander Tali. “Me tahame, et inimesed oleksid teadlikumad, millised arhitektuuriväärtused nende linnaruumi rikastavad – meie soov on inimeste tähelepanu juhtida nendele lugudele, mida eri paigad nii üldises linnapildis kui ka konkreetsemas arhitektuuris räägivad.”

Vaata kogu Open House Tartu programmi openhousetartu.ee.

Veel sarnaseid artikleid

Kuva juurde artikleid