Hubert de Givenchy (1927−2018)

Foto: museothyssen.org

Möödunud nädalavahetusel jäi moemaailm ilma ühest oma suurkujust. Nimelt suri 91-aastasena Givenchy moemaja asutaja Hubert de Givenchy.

Hubert de Givenchy asutas omanimelise moemaja 1952. aastal. Suurima tuntuse saavutasid nii disainer kui ka tema moemaja tänu tihedale koostööle ikoonilise näitlejanna Audrey Hepburniga. Givenchy hoolitses Hepburni garderoobi eest filmiklassikasse kuuluvates filmides „Breakfast at Tiffany’s” ja „Funny Face”. Lisaks varustas ta näitlejannat Givenchy rõivastega ka võtetevälisel ajal. Muide, tema muusast Hepburnist, oli inspireeritud ka Givenchy esimene parfüüm – L’Interdit.

Lisaks koostööle ikooniliste naistega, kelle hulka kuulusid ka Grace Kelly ja Jackie Kennedy, jääb moemaailm igavesti mäletama Givenchy disainikäekirja – alati elegantne, alati väljapeetud. Täna on tema kohta öeldud, et just Hubert de Givenchy oli disainer, kes tõi 1950ndatel Pariisi moemaailma kaardile. Tema loomingut jäävad alati saatma väljendid nagu „innovaatiline, aga ajatu”.

Hubert de Givenchy müüs omanimelise moemaja 1988. aastal, kuid jätkas selle loomingulise juhina 1995. aastani. Seejärel suundus pikaaegne moedisainer väljateenitud pensionile. Hubert de Givenchy suri möödunud nädala laupäeval Pariisis.

Sarnased artiklid

Kommentaarid