H&M lisab sügisele kuulsad Morris & Co mustrid

H&M lisab sügisele kuulsad Morris & Co mustrid

Foto: H&M

Sellel sügisel teeb H&M koostööd legendaarse Briti sisustusettevõttega Morris & Co, mille asutas 1861. aastal mõjukas  Arts & Crafts liikumise disainer William Morris. Koostöö tulemusena valminud naistekollektsiooni kuuluvad tuntud arhiivimustritega ehitud romantilise joonega rõivad, meestekollektsiooni puhul katavad prindid triiksärke, T-särke ja pusasid. Tooted jõuavad H&Mi kauplustesse ja e-poodi täna, 4. oktoobril.

“Morris & Co mustrid on ühed kõige teatumad ja armastatumad maailmas. William Morris on ju tuntud kui Arts & Crafts liikumise sünonüüm ja kauni disaini eestkõneleja. Oleme elevil, et saame sellise ikoonilise Briti brändiga koostööd teha ja jagada neid kauneid printe oma klientidega,” tõdeb H&Mi disainijuht Pernilla Wohlfahrt.

Morris & Co hiiglasliku arhiivi mustrid on tapeedi- ja tekstiilimaailmas tõeliselt ikoonilise staatusega. Nende põhjal loodud naistekollektsiooni kuulub suur valik omavahel hästi kokku sobivaid komplekte – romantilisi pluuse, kleite, mantleid, jakke, pükse ja mugavaid kudumeid. Materjalidest on kasutatud villasegukangaid, sametit ning voogavaid polüestreid ja viskoose. Morrisi prindimaailm ehib ka meesterõivaid – triiksärke, T-särke ja pusasid. Valikusse kuuluvad lisaks toppidega sobituvad püksid ja kudumid.

Ikoonilistest  Morris & Co mustritest on käiku võetud näiteks “Love is Enough” − tribuut Morrisi võimekusele kirjaniku, poeedi ja tüpograafina. Valikus on ka mustrid “Lily Leaf”, “Marigold” ja “Pimpernel”, millest viimane kattis Morrisi söögitoa seinu Kelmscott House’is. Originaalis puuvillakangale trükitud “Snakeshead” oli üks Morrisi lemmikmustreid ja illustreerib kaunilt tema oskust kombineerida dramaatilist ja õrna. Värskelt loodud muster “The Brook” valmis keskaegsete seinavaipade põhjal alles 2015. aastal.  

“William Morrisi loodud ettevõtte esindajatena hoiame disaineri pärandit elus läbi tema arhiivist ja töödest inspireeritud kaunite kangaste ja tapeedikollektsioonide loomise. Käesolev koostöö võimaldab meil näidata, et Morrisi ikoonilised mustrid on aktuaalsed ka täna. Meil on ülimalt hea meel teha koostööd H&Miga ja tuua Morrisi looming täiesti uue moepubliku ette,” tõdeb Morris & Co loovjuht Claire Vallis.

Tutvu H&Mi ning Morris & Co ühiskollektsiooniga allolevas videos ning galeriis:

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid