Hirmuäratavalt lummav kunstiteos – lateksinimene Pandemonia

Hirmuäratavalt lummav kunstiteos – lateksinimene Pandemonia

Foto: Lakita Chan

Pandemonia on müstiline kuju, keda on olnud moenädalatel, kunstinäitustel ja tänavail näha juba 2009. aastast. Seda mõistatuslikku täispuhutud inimest saadab tema latekskoer Snowy ning muidugi saadavad teda alati ka inimeste pilgud.

Puutusin esimest korda Pandemonia Panaceaga kokku alles üsna hirjuti. Sirvisin rahulikult oma Instagrami-voogu, kus ikka ja jälle loodan kohata midagi ootamatult võimsat. Rutaka näpuliigutusega Pandemoniast mööda libisedes tundus mulle, et tegu oli mõne popkunsti maaliga, äkki hoopis Jeff Koonsi taiesega või vinge drag queen’iga, kellest veel kuulnud pole. Muidugi libistasin kiirelt vastassuunal tagasi, et näha, mis see siis täpsemalt oli. Püha müristus! „On see mees, on see naine, on see nukk, on see armistunud inimene, on see lateks, on see tõesti täispuhutud parukas, kas tal palav ei ole niiviisi ringi jalutada, issand kui lahe, ei see on siiski lahe mitte õudne, noh jah.” Umbes selline mõtete virvarr käis peas ringi. Võtsin ette guugeldamisrännaku Pandemonia ajaloo kohta ja veetsin tema seltsis tublisti aega.

Niisiis, peale pikka sissejuhatust asun asja kallale ja jagan veidike infot Pandemonia Panaceast teiegagi.

Ta on anonüümne Londoni kunstnik, mees, illustreerija, skulptor, fotograaf, artist, inimene, kes varjab oma identiteeti latekskarakteri niiskes varjus. Tal on fänne New Yorkis, Milanos, Tōkyōs, Londonis, Pariisis ja São Paulos. Tema koomiksilikus välimuses ning silmatorkavates kostüümides on pealiskaudsuse iroonilist pilkamist, naerupahvakaid feminiinsuse jumaldamisest ja kontseptsioon ilust, mis ei vanane ega närbu eales. Enda kohta kostab kõnealune olend: „Olen postpopi kunstiteos, olen 21. sajandi sümbol, paras iidol tänapäeva kuulsustele.”

Kuigi Pandemonia moegurmaani karjäär sai alguse crash’imisest*, siis tänapäeval on ta maailma moenädalate VIP-listis ja pigem on ürituste korraldajad valmis talle peale maksma kui teda välja viskama. Mis seal ikka, tahaksin väga näha analoogseid tegelasi ka meie Baltimaade moeüritustel!

*Crasher – moenädalate slängisõna tähistamaks inimesi, kes ilmuvad kutsumata ja bravuuritsedes kohale.

Galerii

Sarnased artiklid

Kommentaarid