Heikki Leis esitleb raamatut “Eesti meister”

Foto: Heikki Leis

Järgmisel neljapäeval,  1. novembril kell 18.00 avatakse Stella Soomlais stuudios Heikki Leisi näitus “Eesti meister” ning esitletakse samanimelist raamatut.  Lisaks – nii mõneski mõttes raamatu ja näituse teemaga haakuvalt kutsub Stella Soomlais nahastuudio tutvuma oma uue ilmega. Eemaldatud on galerii ja nahatöökoja vaheline sein, nii on edaspidi kõigil külalistel võimalik näha ka nahameistrite töö köögipoolt.

“Eesti meister” jäädvustab inimesi, kes teevad veel asju oma kätega ja sellisel tasemel, mille kohta võib julgusega öelda kunst. Fotograaf Heikki Leis pildistas projekti tarbeks omal alal andekaid viimased kolm aastat, jälgis meistrite argiaskeldusi ja püüdis kaadrisse nende tööhoos käsi. Tema fotod valmivad viisil, mis väärtustab kaduma kippuvat käsitööoskust – pildistamist filmilindile.

Kõrvuti Priit Pärna, Edward von Lõnguse, Tanel Veenre ja teiste juba tuntud kunstnikega jõuavad fotoraamatusse pildiseeriates ka muude elualade tõelised tipud, inimesed, kes hoiavad tänini elus näiteks kellassepa, rätsepa, lihuniku või topisetegija elukutset. Kokku on meistreid raamatus 33 ning kindel on see, et nad kõik teevad oma tööd suure armastuse ja pühendumisega ning on oma ala proffesionaalid. Mida aeg edasi, seda enam teevad paljud tööd ära masinad ja arvutid ning selliste kuldsete kätega meistrite tööd muutuvad aina haruldasemaks ja väärivad jäädvustamist ja tutvustamist.

Näitus jääb Stella Soomlaisi stuudios avatuks 4. detsembrini.

Heikki Leis on lõpetanud Tartu Kunstikooli skulptuuri erialal. Praegu tegeleb põhiliselt fotograafia ja joonistamisega. Vaata ka heikkileis.com.

Sarnased artiklid

Kommentaarid