Heategevuslikul Disainioksjonil tulevad müüki unikaalsed tooted

Foto: disainioo.ee

29. septembril toimub Noblessneri Valukojas XII Disainiöö raames heategevuslik Disainioksjon, mille tulu läheb noorte disainitalentide enesetäiendamise toetuseks. Müügile tulevad tõeliselt unikaalsed disaintooted, mida kõik disainisõbrad on kutsutud endale soetama ning ühtlasi andma oma panust Eesti disaini tuleviku edendamisse.

Disainitudengite ja nimekate disainerite ühisest sünergiast alguse saanud Disainioksjon toob ka sellel aastal külastajateni põnevaid disainirariteete nii Eestist kui mujalt. Esindatud on moe-, toote-, ehte-, mööblidisain ning kunst. Oksjonikollektsioonis sisalduvad tooted on kõik unikaalsed ja seega ka omanäolised.

Iga loodud asja taga on disainer ja kordumatu lugu – Aarikka hõimukaelakee, Tuuli Vahesaare punane Väepõll, Boris Berlini 100% taaskasutatud plastikust valmistatud vildist toolid, Karlotta nahast Voorusevest jpm. Tootelugusid saab kuulda juba üritusel, kus disainerid neid ise kohapeal tutvustavad.

Õhtujuhtideks on Mattias Naan ja Kaarel Nõmmik ning muusikalise elamuse eest hoolitseb Leslie Da Bass. Kogunenud tulu läheb heategevusfondi, millega toetatakse disainitudengite õpinguid või töötubasid välismaal. Alates septembrist lisatakse iga päev ürituse Facebooki ja Instagrami lehele üks oksjonitoode.

Disainioksjoni toodete näitus toimub nädal enne üritust Solarise keskuses, kus huvilistele on tutvumiseks välja pandud kuni kümme suuremat toodet oksjonikollektsioonist. Näituse lõpus toimub Solarises soojendusoksjon, kus enampakkumisele lähevad kolm toodet. Üks nendest on Rolf Benzi lounge-tool 394, labsdesign. Teised tooted selguvad näituse avamispäeval Disainioksjoni Facebooki lehel.

Tallinna Disainiöö Festival toimub tänavu XII korda 25. septembrist – 1. oktoobrini. Seekord keskendub festivali programm disainikultuuri teadvustamisele ja edendamisele.

Sarnased artiklid

Kommentaarid