Halloo, kosmos? Ei! Hoopis „Halloo, One Wolf!”

Halloo, kosmos? Ei! Hoopis „Halloo, One Wolf!”

Foto: One Wolf

Juba kevadel oli tunda, et midagi futuristlikku ja ka natuke ootamatut on õhus. Ning seda lausa sõna otseses mõttes. NASA avastas uued planeedid, millel võib olla meie, inimestega, sarnane eluvorm. Elon Musk kinnitas, et Marss ootab avastamist ning mõte kosmoseturismist ei pane meid isegi enam kulme kergitama.

Sel hooajal on kosmoseihalus jõudnud ka moelavadele ning tõenäoliselt vallutab peatselt tänavadki. Läti moebrändi One Wolf sügistalvine kollektsioon on kõige ehedam näide kosmonautika ja skafandrite „imbumisest” igapäevamoodi. Kollektsioon nimega „Lander” sai alguse uurimusest – mida siis ikkagi astronaudid avakosmoses viibides kõige enam taga igatsevad? Loomulikult on enamik vastuseid absoluutselt ette aimatavad. Puudust tuntakse perest, lähedastest, sõpradest ja kodust. Aga ka gravitatsioonist, värskest veest, suplemisest, juuste pesemisest, värsketest puu- ja juurviljadest, tuulest. Elementaarne, kas pole?

Kõrvutades ja samas vastandades need inimlikud igatsused avastus- ja seiklusihadega, sündiski „Lander”. Süstik, mis sunnib igapäevaselt rõivaid kandes ka meid, maalasi, mõtlema pisut kaugemale ning väärtustama neid igapäevaselt nii enesestmõistetavaid asju, inimesi, olukordi või hügieeniprotseduure.

Lõigetes ja detailides on One Wolf võtnud ainest eelkõige kosmonautide töörõivastusest, skafandritest ja loomulikult mugavusprintsiibist. Siiski on riidebränd ka sel korral suutnud säilitada omanäolise ja lihtsasti äratuntava disainikäekirja, mida eelkõige iseloomustavad sooneutraalsus, pehmed ja kehasõbralikud materjalid ning lihtsad lõiked.

One Wolfi kollektsioon „Lander” on müügil veebipoes onewolf.eu alates 2. oktoobrist.

Galerii

Kommentaarid