Jõuluhõngu ja positiivset energiat täis õhtut külastasid värvikad moemõjutajad, andekad lauljad ja tuntud avaliku elu tegelased ning muidugi astus läbi ka helde kingikotiga jõuluvana. Õhtu säravaimaks staariks oli kauni häälega Elina Nechayeva, kes külaliste südamed pühademeeleolu ja soojusega täitis. Kohapeal sai oma silmaga näha, kuidas käib vääriskivile sädeleva lihvi andmine ja Estonian Gem Factory unikaalne lumehelbe graveeringuga väärtuslik kivi sai endale loosiga uue omaniku.
„Jõulud on hea aeg, et meelde tuletada, kui oluline on kokku saada ja lähedastega aega veeta – oma kalleid meeles pidada ja neile häid soove edasi anda. See on ilusate emotsioonide ja armsate mälestuste loomise aeg,” rääkis Goldtime’i ostujuht Aveli Kippari. „Minu käest on jõulude eel nii palju küsitud, et mis on siis ikkagi parim jõulukingitus? Pole kahtlustki, see on aeg kõige lähedasematele. Aga mitte ainult! Kuna minu jaoks mitmeid ilusaid mälestusi kannavad just ehted, mida ma kannan, siis soovitan lähedasi alati millegi isikupärase ja personaalsega meeles pidada. Näiteks tähenduslik sümbol või kaunis sõnum. Vahel ütleb ehe rohkem kui tuhat sõna!“
Vaata fotosid meeleolukast õhtust galeriist!
Mood ja muusika viisid privaatse kontsertetenduse külalised rännakule läbi erinevate aastaaegade ja paikade. Inspiratsiooni pakkusid elegantsed ülikonnad ja pulmakleidid, safari-komplektid ning ooperiõhtute kostüümid. “Kondor”, “Jäljed” ja teised Mägi kuulsad laulud kõlasid Estonia kontsertklaveril koos Ain Agani kitarrihelidega, Niguliste võlvide all leidis aset unikaalne ja lummav kontsert. “Tõnise tänane pisut mõtlik muusikastiil sobib minu Amanjeda filosoofia ja hingelaadiga, kus oluline on pühendumine ja armastus, iga päev, hommikust õhtuni. Meie mõlema looming on inspireeritud elust, armastusest, loodusest ja erilistest paikadest maailmas,” filosofeerib disainer koostööst Tõnis Mägiga.
Katrin Kuldma sõnul läks etenduse eesmärk anda edasi oma nägemus hingestatud põhjamaisest luksusest korda. „See oli eriline õhtu, mis kandis endas rahu, ilu ja tasakaalu, pakkudes publikule hetke astuda argipäevast eemale ja siseneda ruumi, kus aeg justkui peatub. See polnud pelgalt moeetendus või kontsert, vaid teekond läbi emotsioonide, väärtuste ja inspiratsiooni,“ kirjeldab disainer, kes esitles oma viimaste aastate moeloome paremikku kui ka päris uusi kollektsioone. Muide, uuele kollektsioonile on oma loomingulised killud jaganud ka noored disainerid Eva Arvisto, Lisanna Jüriso ja Carmen Triini Tälli.
Vaata moeetendus oma silmaga järele:
Veenrele omaselt ei piirdunud esitlus klassikalise catwalk’iga. Estonia Rahvusballeti tantsijad liikusid batuudi abil kõrgele õhku, kandes pilvepeakatteid ja siidist rõivaid, mille mustrid olid sündinud kunstniku enda pildistatud taevavaadetest. Kollektsioon kulges justkui ühe ööpäeva rütmis: varahommiku heledatest pilvedest selge sinitaeva, loojangu ja tumedate ööpilvedeni. Helilise ruumi lõi saksofonil Karl Tipp.
Õhtu teiseks oluliseks teljeks oli Aili Vint. Eesti kunstiklassik, kes tähistas 25. aprillil oma 85. sünnipäeva, oli inspiratsiooniks Kumu aatriumis rippunud 18 päikeseplisseeritud rüüst koosnevale moeinstallatsioonile. Viide Vindi vihikule „Kollane sinises nagu päikene taevas“ sidus esitlusel värvi, valguse ja liikumise üheks tervikuks.
Vaata fotosid Kumu aatriumis toimunud esitluselt galeriist!